Ārējie riska faktori
Treniņi.Riska faktori daiļslidošanā ietver sevī treniņu ilgumu un skaitu, kas noved pie atkārtotām slodžem uz sportista organismu. Ar sportista prasmju līmeņa pieaugumu paaugstinās treniņu skaits un ilgums,sekojošī traumu varbūtība pieaug. Uz to norāda Gariiks un Rekua (Garrick , Ragua, 1980), atzīmējot, ka 95 % no traumām ir gūtas treniņlaikā. Vairākos gadījumos treniņos notiek no 79 % līdz 96% visu traumu, tajā laikā kad sacensībās no 3% līdz 21%.
Uzdevumu serežģītība. Būtu arī jāatzīmē ka pēdējo 25 galu laikā ievērojami paaugstinājās vingrojumu sarežģītība, kas izraisija riska pakāpi un paagstināju varbūtību gūt traumu. Kā arī ir redzama korelācija starp traumu skaitu un daiļslidotāju vecumu, kas var būt saistīts ar izpildāmo vingrinājuma sarežģītības paaugstināšanos.
Uzmanība. Vēl viens nozīmīgs traumu avots ir uzmanības koncentrēšana zūdums. Vairākas traumas rodās izpildot bāzu elementus vai elementus ar nelielu sarežģītību.
Rehabilitācija pēc traumām. Atgriešanās uz ledus laukumu līdz pilnīgai izveseļošanai pēc slimības vai rehabilitācij pēc traumām noved pie atkārtotām traumām. Šī atbildība lielā mērā guļās uz treneriem, kri bieži steidzina daiļslidotājus pēc iespējas ātrāķ atsākt nodarbības [5].
…