Ūdensžurka ir vislielākā strupaste centrālajā un Ziemeļeiropā. Dzīvo upju, dīķi, ūdens straumju krastos, var būt sastopama arī vietās, kas neatrodas pie ūdens.
Ūdensžurkas, neskatoties uz savu nosaukumu, var apdzīvot vietas, kas neatrodas pie ūdens: mežus, pļavas un augļudārzus. Daudzas ūdensžurkas visu gadu pavada uz sauszemes. Pasaulē dzīvo trīs ūdensžurku sugas, kas sastopamas no Portugāles līdz Sibīrijai, kā arī Kanādā un ASV ziemeļos.
Vide.
Ūdensžurkas parasti ierīko savu midzeni biezi apaugušos lēni plūstošu upju krastos un dīķmalās- vietās, kur pastāvīgi ir ūdens.
Taču ūdensžurkas var apmesties arī vietās, kur ūdens nav. Tās var sastapt arī paugurainās teritorijās un kalnos. No zāles vai cita auga materiāla ceļ apaļu midzeni, var to izveidot arī uz krastā izmesta koka vai peldošiem augiem. Reizēm krūmos no zāles un zariem darina mazu plostu, uz kura atpūšas.
Ričardsona ūdensžurka apdzīvo straumju vai dīķu krastus Kanādā un ASV. Vasarā izveido midzeni niedrēs vai kokos un izrok gaiteni līdz lielākajai ūdenskrātuvei. Ziemā tālu no ūdens rok alu zem sniega.…