Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
14,20 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:621747
 
Evaluation:
Published: 29.08.2008.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Civiltiesību zinātne nepēta sociālās dzīves faktus un parādības, bet gan noteikumus, pēc kuriem norit cilvēku dzīve sabiedrībā. Tāpat civiltiesību zinātne ir mācība par spēkā esošām normām, kas regulē pareizu uzvešanos starp personām. Lai atklātu civiltiesību būtību, vispirms jau būtu jānoskaidro šī termina izcelšanās vēsture. Termina "civiltiesības" vēsture saistīta ar Seno Romu. Romiešu tiesībās šis termins nozīmēja Romas pilsoņa tiesības. Tiesības dalās atkarībā no tā, kādās attiecībās atrodas indivīds katrā konkrētā gadījumā pret sabiedrību kā vienu veselu organismu – šis iedalījums ir:
Publiskās tiesības (viena atsevišķa persona figurē kā sociāla organisma sastāvdaļa – piem. finansu tiesības, krimināltiesības, konstitucionālās tiesības, visas procesuālās tiesības u.t.t.).
Privātās tiesības (viena atsevišķa persona figurē kā patstāvīgs tiesību subjekts – piem., civiltiesības, tirdzniecības tiesības, starptautiskās privātās tiesības).
Tātad noskaidrojām, ka civiltiesības ir privātās tiesības, līdz ar to tās regulē privāttiesiskās attiecības. Tās ietver sevī visu mūsu privāto dzīvi un vārda pilnā nozīmē pavada cilvēku no šūpuļa līdz kapam un pat pēc nāves dod iespēju piepildīties mūsu rīkojumiem par mūsu mantu.
No civiltiesību jēdziena izriet, ka civiltiesību priekšmetu attiecību grupas ir:
Mantiskās attiecības (rodas un pastāv sakarā ar materiālo labumu piederību apgrozību un lietošanu. Savā būtībā tās ir ekonomiskās attiecības, kuras, noregulējot ar normatīvo aktu palīdzību, iegūst tiesisko attiecību raksturu. Personas stājas dažādas mantiskajās attiecības, lai apmierinātu savas vajadzības – piem., pērk sev nepieciešamās preces. Nozīmīgas mantiskās attiecības ir īpašuma attiecības, kas izpaužas materiālo labuma piederībā noteiktai personai – piem. jums īpašumā esoša lieta. Ne mazāk svarīgas mantiskās attiecībās ir saistību attiecības, kurās norisinās materiālo labumu dinamika – piem. jums uzdāvina grāmatu).…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −0,20 €
Work pack Nr. 1150202
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register