8. Lēmums administratīvā pārkāpuma lietā
Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss nosaka, kāda darbība vai bezdarbība atzīstama par administratīvo pārkāpumu, kādu administratīvo sodu, kāda institūcija (amatpersona) un kādā kārtībā var uzlikt personai, kas izdarījusi administratīvo pārkāpumu.
Administratīvo pārkāpumu kodeksā ir uzskaitītas institūcijas, kas ir tiesīgas izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas. To vidū ir gan pašvaldību administratīvās komisijas, gan valsts policijas iestādes, gan arī rajonu (pilsētu) tiesu tiesneši.
Persona, kura saukta pie administratīvās atbildības, kā arī cietušais administratīvā pārkāpuma lietā pieņemto institūcijas (amatpersonas) lēmumu var pārsūdzēt augstākā iestādē. Ja augstākas iestādes nav, lēmumu var pārsūdzēt rajona (pilsētas) tiesā.
Augstākas iestādes pieņemtu lēmumu persona, kura saukta pie administratīvās atbildības, kā arī cietušais var pārsūdzēt rajona (pilsētas) tiesā pēc deklarētās dzīvesvietas, juridiskā persona — pēc tās juridiskās adreses Latvijā. Ja personai nav deklarētās dzīvesvietas vai juridiskās personas adrese neatrodas Latvijā, lēmumu var pārsūdzēt rajona (pilsētas) tiesā pēc administratīvā pārkāpuma izdarīšanas vietas.
9. Vienkāršā pārvaldes darbība
Vienkāršās darbības (tehniskie akti) – valsts pārvaldes darbības, kas nav vērstas ne uz tiesisko, ne faktisko seku radīšanu. Pie šādām darbībām pieskaitāmas, piem., informēšana par iestādes darbību, brīdinājums, skaidrojumi, ieteikums, iestādes atvēršana apmeklētājiem, naudas izmaksa, paziņojums par lietas izskatīšanu u.tml.
…