Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
0,99
You save:
0,16 (16%)
Discounted price*:
0,83
Purchase
Add to Wish List
ID number:527237
Author:
Evaluation:
Published: 12.02.2019.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 6 units
References: Not used
Extract

Par vajadzību izzināt apmierināšanu vai neapmierināšanu stundās liecina skolēnu uzvedība. Mērķu izpratne, prasme tos izvirzīt un novērtēt rezultātu, slīdzinot to ar mērķi – tas ir līdzeklis, lai skolēns apzinātos, priecātos par saviem sasniegumiem un darbotos aizrautīgi.
Ar cilvēka vajadzību pēc sasniegumiem ir saistīta vajadzība pēc pašpilnveidošanās. Ja šīs vajadzības ir apmierinātas, skolēns labi apzinās iespējas un prasmes sasniegt mērķi un viņš savā rīcībā ir mērķtiecīgs un prasmīgs. Šo vajadzību neapmierināšana var novest pie mazvērtības izjūtas, depresijas un uztraukuma par nākotni.
Apmierinot izziņas vajadzības, notiek skolēna iekšēja psihiska pārveidošanās, attīstība, mācīšanās pašpieredzes uzkrāšana. Neapmierinātas vajadzības, īpaši sevis, vienaudžu un skolotāju izzināšanā, skolēnam izraisa negatīvas uzvedības faktus.
Skolēnam

Vajadzība – iekšēja nepieciešamība pēc tā, bez kā cilvēks nevar iztikt.
fizioloģiskās vajadzības.. Tieši fizioloģiskās vajadzības ir visa pamats. Tās jāapmierina, lai cilvēks varētu izdzīvot un eksistēt. Ja pamatvajadzības nevar nodrošināt, cilvēks nespēj dzīvot un citām augstākām vajadzībām nav nekāda nozīme. Pie pirmā līmeņa pieder : vajadzība pēc uztura – cilvēkam jāremdē izsalkums un slāpes, vajadzība pēc atpūtas – miega, vajadzība pēc dzīves vietas.
vajadzība pēc drošības. To saprot gan fiziskā, gan psiholoģiskā nozīmē. Pirmkārt, tā ir instinktīva izvairīšanās no fiziskām ciešanām, draudiem un briesmām, kas saistītas ar nāves bailēm. Bet psiholoģiskā ziņā tā ir vajadzība izvairīties no nepatīkamiem pārdzīvojumiem, aizrādījumiem, pārmetumiem. Cilvēki cenšas nenonākt nepatīkamās situācijās. Drošību nodrošina stabilitāte un informētība. Stabili un nemainīgi apstākļi cilvēkiem dod drošības sajūtu. Jebkuras straujas pārmaiņas, jaunas situācijas saistītas ar nedrošību un ir psiholoģiski smagi panesamas. Rodas apjukums, trauksmes sajūta, pesimisms, depresija. Otrs nosacījums ir informētība. Cilvēkiem svarīgi uzzināt informāciju par sev svarīgiem jautājumiem. Jebkura neskaidrība, nenoteiktība rada nedrošumu un trauksmi.

Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Vecumposmu raksturojums”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/527237

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register