Vēlēšanas ir veids kā pilntiesīgi valsts pilsoņi atdod balsi politiskai partijai vai atsevišķam politiķim. Ir arī vēlēšanas, kurās atsevišķās valstīs tauta nepiedalās- prezidenta vēlēšanas. Lai notiktu vēlēšanas pirms tam ir jāveic priekšvēlēšanu kampaņa.
Politiskais konteksts.
Divi ļoti svarīgi strukturālie faktori, kas parāda katra kandidāta kampaņas plānošanu ir amats pēc kura kandidāts tiecas un viņam vai viņai šis process ir uzlikts par pienākumu vai arī tas ir izaicinājums. Alternatīva ir tāda, ka kandidāts var startēt atvērtajās vēlēšanās. Kā tas ir tagad, pastāv četras daļas katrā kampaņā:
• kandidāts
• kandidāta ziņojumi
• kampaņas organizēšana
• nauda ar ko startēt vēlēšanās.
Ja nav naudas, nevar startēt vēlēšanās. No ciniskā, bet praktiskā viedokļa, kampaņu resursi rezumējas uz kampaņu fondiem. Kampaņu finansējums tiek strikti uzmanīts no nacionālajiem un valsts valdības, un noteikumi atšķiras saskaņā ar amata līmeni: pilsonis, valsts vai vietējais iedzīvotājs. Pat pilsoņu līmenī atšķirības ir finansējumu likumos priekš prezidenta vai kongresa vēlēšanām ir nozīmīgas. Prezidenta vēlēšanas vienmēr ir dārgas un laika ietilpīgas.
Kampaņu stratēģija.
…