Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
9,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:329329
 
Author:
Evaluation:
Published: 05.10.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

1.Interešu daudzveidības problēmas demokrātiskās sistēmās
Demokrātijas teorētiskās koncepcijas trūkumi
Demokrātija ir ne vien politiskais režīms, bet arī attiecīgs dzīvesveids, kas balstās uz saprašanu. Līdz ar to demokrātija ir nepatstāvīga un trausla, tāpat kā viss nepārtrauktā kustībā esošais un pārmaiņām pakļautais; -grūti pieņemt lēmumu par spēka pielietošanu demokrātijas aizsardzībai; -nereti sociālā un idejiski politiskā sabiedrības diferenciācija rada tādu plurālismu, kad pat, ielaižoties kompromisos, grūti noteikt to vairākumu, kura griba būtu jārealizē valsts politikā./// Demokrātija veicina masu politisko aktivitāti, kas var būt gan konstruktīva, gan destruktīva (graujoša). Demokrātiskais režīms valstī var pāriet anarhijā, haosā, un sabiedrība var kļūt nepārvaldāma. Var izveidoties bīstams stāvoklis – “pūļa vara”. // Politiskā vara demokrātisku vēlēšanu rezultātā var nonākt pretrunā ar kompetenci un profesionālismu politikā..// Demokrātijas īstenošanu traucē: 1. Vāja ekonomiskā bāze; 2. Sociālās problēmas; 3. Zema politiskā kultūra un atbildība valstī kopumā; 4. Sabiedrības šķelšanās naidīgās grupās.// Demokrātiskajā režīmā grūti novērst varas ļaunprātīgu rīcību: demagoģiju, manipulāciju ar sabiedrības domu, korupciju.
Kāpēc demokrātija šķiet pievilcīga
- varas sist tiesiskums ir autonoms, jo balstās uz brīvām vēlēšanām; -sabiedrības struktūra ir heterogēna- neviendabīga, jo sastāv no dažādiem politiskiem virzieniem, kas veido politisko konkurenci, cīnoties par valsts varu.; -Valsts iekārtas organizācija ir plurālistiska, jo pārstāv visus demokrātiski ievēlētos politiskos spēkus; -Tiesu sistēmas nozīme un vērtība ir nesatricināma.
Demokrātijas kritika no totalitāriskā viedokļa
Draudi demokrātijai: -Nopietnus draudus demokrātiskai iekārtai rada ekonomiskā neveiksmes. Nepareizi situāciju risinājumi, kā arī ilgstošā sliktā saimnieciskā konjunktūra veicina sabiedrībā tik lielu saspīlējumu un neapmierinātību, ka to var izmantoto demokrātijas pretinieki, lai to gāztu.; -Draudus rada arī kara briesmas. Kara apstākļos var rasties bažas vai demokrātijas brīvības netiks izmantotas, lai vājinātu valsts aizsardzības spēkus.; -Demokrātiskā iekārta vāji pacieš iekšējās cīņas uz etniskā, rasu vai reliģiskā pamata.

2.Sociālie veidojumi un to pazīmes.
Sociālie veidojumi- indivīdu kopas jeb struktūrvienības. Analizē sociālos veidojumus kā sistēmu, lai analizētu valsti. Sistēmu raksturo 3 pazīmes: 1) elementu kopums, kas pieder sistēmai. Indivīdi, kas veido attiecīgo sociālo veidojumu; 2) attiecības starp elementiem; 3) robežas, kas sistēmu nodala no pārējām sistēmām. Tās lielā mērā nosaka sociālā kultūra. Katrā sabiedrībā ir vairāki mazi sabiedrības veidojumii. Sociālajā veidojumā katram indivīdam ir noteikta loma- tiesības un pienākumi, kādus sabiedrības grupas mums dod. Lomas dod mums tiesības, taču uzliek arī pienākumus. Ir stabili stereotipi, kā šīs lomas realizēt dzīvē, loma prasa lielu atbildību no cilvēkiem. Sociālais veidojums kā attiecību struktūra ir sarežģīts, savstarpēji saistīto lomu un to savstarpējo attiecību tīkls. Pēc personu realizētajām sociālajām lomām notiek diferenciācija.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −13,27 €
Work pack Nr. 1232663
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register