Līdz 17. gadsimtam, kad Latvijā sāka audzēt kartupeļus, kuri ir svarīgs C vitamīna avots mūsu klimatiskajā zonā, ziemas periodos arī Latvijas iedzīvotājus regulāri piemeklējusi C vitamīna avitaminoze jeb cinga - asinsizplūdumi un smaganu iekaisumi.
19. un 20. gadsimtu mijā sākās sistemātiski pētījumi, atklāja ap 20 komplicētu organisku savienojumu, kuriem poļu zinātnieks Funks 1912.gadā ieteica nosaukumu vitamīni (vita - dzīve, aminum - amīns latīņu val.).
Līdz mūsdienām atklātie vitamīni jau sasniedz trīs desmitus, taču dažu funkcijas un bioloģiskā nozīme vēl nav pilnībā izpētīta. Pēc izcelsmes vitamīnus iedala dabīgos un sintētiskos, bet pēc fizikāli ķīmiskajām īpašībām - taukos šķīstošos un ūdenī šķīstošos.
Pēc Pirmā pasaules kara sāka vitamīnu preparātu rūpniecisko ražošanu, sākotnēji tos izdalīja no dabīgiem produktiem, vēlāk - sintezēja. Šobrīd vitamīnu ražošana ir pāraugusi vērienīgā industrijā
Pašlaik Valsts zāļu aģentūrā reģistrēti 116 vitamīnu preparāti no 22 valstu ražotnēm (ASV - 44, Vācija - 41, Dānija - 21, Latvija - 17).
…