Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
3,49
You save:
0,59 (17%)
Discounted price*:
2,90
Purchase
Add to Wish List
ID number:100809
Evaluation:
Published: 07.09.2007.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: 5 units
References: Not used
Extract

Zigmunds Freids dzimis 1856.gadā Morāvijā (tagadējā Čehijā), bet Freida ģimene tur dzīvoja tikai dažus gadus, tad pārcēlās uz Vīni. Gandrīz visu savu mūžu Freids ir pavadījis Vīnē. Freids ir uzaudzis ebreju tirgotāja ģimenē, kas piederēja pie sabiedrības vidusslāņa un bija ļoti praktiski orientēti cilvēki. Ģimene bija liela - Freidam bija brālis un divas māsas. Freids izcēlās ar īpašām spējām - bija izcilākais skolēns skolā, spožākais ģimnāzijā. Tēvs nežēloja naudu izglītībai. Freids izvēlējās studēt medicīnu. Studiju izvēli noteica situācija toreizējā Austroungārijā: antisemītisms, arī turīgajiem ebrejiem nebija īpašas izvēles. Karjeras ceļi bija divi - kļūt par juristu vai par ārstu, t.i., iegūt specialitāti, ar kuru bija kāda nākotnes perspektīva. Lai gan Freids skolas gados interesējās par filozofiju un viņam bija humanitāras noslieces, tomēr, ņemot vērā šos ierobežojumus, viņš uzsāka medicīnas studijas.
Vīnē Freids ļoti intensīvi strādā pie hipnozes metodes, gūst lielus panākumus, taču nonāk pie secinājuma, ka hipnozes efekts ir īslaicīgs un tas ir lielā mērā atkarīgs no hipnotizētā personības. Pats savu pieeju Freids nosauc par psihoanalīzi. Par psihoanalīzes atskaites punktu pieņemts uzskatīt 1895. gadu. Zīmīgi, ka Freida personiskajā dzīvē šis periods bija visai smags. Viņam šajā laikā (aptuveni 40 gadu vecumā) parādījās nopietnas emocionālas problēmas - bija dažādas uzmācīgas domas, bailes, un Freids intensīvi sāka nodarboties ar pašanalīzi. Viņš sāka pievērst nopietnu uzmanību saviem sapņiem, savām bērnības atmiņām, attiecībām ģimenē ar tēvu un māti. Šī pašanalīze lielā mērā palīdzēja veido savu koncepciju.
Klasiskā psihoanalīze, kuras pamatlicējs ir Z.Freids, radās 19.-20.gs.mijā, kad bija novērojams lūzuma posms uzskatos par cilvēka psihisko dzīvi, psihiskās realitātes izpētes metodēs un robežās, kas kļuva par filozofu uzmanības centru un strīdus objektu. Psiholoģijā Freids bija pirmais, kurš izvirzīja pieņēmumu par bezapziņas pastāvēšanu.…

Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Zigmunds Freids”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/100809

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register