Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
21,48 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:625754
 
Author:
Evaluation:
Published: 09.06.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 74 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Krievijas Federācijas un Eiropas Savienības partnerības un sadarbības normatīvie pamati    5
2.  Krievijas un Eiropas Savienības partnerības prioritārie virzieni    17
2.1.  Tirdzniecības un ekonomiskā sadarbība    18
2.2.  Enerģētika, transports, klimata izmaiņas un apkārtējā vide    27
2.3.  Zinātne, izglītība, ārpolitika un ārējā drošība, Pasaules Tirdzniecības Organizacija    33
3.  Krievijas un ES partnerības efektivitātes problēmas un nākotnes perspektīvas    43
  Secinājumi    50
  Avotu un literatūras saraksts    53
6.  ES un Krievijas sammits (http://ec.europa.eu/news/external_relations/090525_lv.htm)    53
9.  Pārskata ziņojums 2007 Attiecības ar Krieviju (http://europa.eu/generalreport/lv/2007/rg81.htm)    53
  52.Евросоюз и Россия (http://ru.wikipedia.org/wiki Евросоюз­_и_Россия)    56
  53.ЕС и Россия (http://www.gazeta.ru/news/seealso/1349672.shtml)    56
Extract

Eiropas Savienības strauja paplašināšanās austrumu virzienā radīja jaunu ģeopolitisku situāciju Eiropā. Krievija kļuva par lielāko un reizē arī sarežģītāko alianses austrumu kaimiņu. Krievijas kopējā robeža ar ES pagarinājās aptuveni 2,2 reizes. Agrāk vienīgā ES robežvalsts Krievijai bija Somija ar aptuveni 1 tūkst. km garu mazapdzīvotu robežu Karēlijā. Jaunajā situācijā par robežvalstīm kļuva arī Latvija, Lietuva, Igaunija, Polija. No divpadsmit jaunuzņemtajām dalībvalstīm – trīs bijušās PSRS republikas un 7 postsociālisma valstis, kurās, pēc Krievijas uzskata un pārliecības, tai ir savas sevišķas intereses un ietekmes. Līdz ar ES paplašināšanās austrumu virzienā procesa sākumu Krievija un Eiropas Savienība, būdamas, atbilstoši 1994.gadā pieņemtajam un kopš 1997.gada decembra spēkā esošajam Partnerības un sadarbības līgumam, daudzpusīgas sadarbības partneres, arvien vairāk kļūst arī par politiskām konkurentēm. Ņemot vērā jauno ģeopolitisko, ka arī ekonomisko situāciju, abu partneru attiecības kļūst sarežģītākas un pretrunīgākas.
Uzskatot minētos procesus par politiski un ekonomiski aktuāliem un interesantiem, autore izvēlējās konkrēto bakalaura darba tēmu. Pētījumā autore ietur neitrālu pozīciju ar nolūku veikt objektīvu analīzi. Uzmanība pievērsta arī Krievijas uztverei un attieksmei pret eiropeizācijas procesu, integrēšanos Eiropā.
Bakalaura darba mērķis:
Parādīt Krievijas un ES partnerības un sadarbības pretrunīgo attīstību. Novērtēt abu pušu atšķirības partnerības satura izpratnē, un Krievijas un Eiropas Savienības partnierības prioritārus virzienus. Pamatot jaunas iezīmes paplašinātās ES attieksmē pret Krieviju un parādīt Krievijas un ES sadarbības nākotnes attīstības modeļa izvēli un politisko gribu.
Lai īstenotu mērķi, pētījumā izvirzīti sekojoši uzdevumi:
1.Iepazīt Krievijas un ES partnerības un sadarbības normatīvos aktus, kas nosaka to darbības uzdevumus, darbības prioritāros virzienus, sadarbības vadības mehānismu.
2.Apskatīt abu pušu sadarbības prioritāro virzienu rezultātus un pretrunas, pievērst uzmanību atsevišķu jomu dialoga veidošanas specifikai.
3.Izpētīt Krievijas un ES partnerības efektivitātes problēmas, to iemeslus un iezīmēt iespējamās nākotnes perspektīvas.
Bakalaura darba objekts:
Krievijas un ES partnerība un sadarbība.
Pētījumā izvirzīta hipotēze: Krievijas un Eiropas Savienības sadarbības pamatvērtības un pamatprincipi noteikti Partnerības un sadarbības līgumā, taču tā realizācija ir fragmentāra, vairāk deklaratīva nekā praktiska. Sadarbības potenciāla nepietiekamu izmantošanu determinē partnerības un Eiropas integrācijas procesa satura atšķirīga izpratne. Minētie faktori veicina ES reālas un kritiskas attieksmes veidošanos pret Krieviju kā sadarbības partneri. Krievijas un ES sadarbības perspektīva finanšu krīzēs skatījumā.
Bakalaura darba metodes: zinātniskās literatūras apskats, periodiskās literatūras apskats, statistisko datu salīdzināšanas metode.
Galvenie izmantotie avoti: normatīvie akti, literatūras avoti, periodiskie izdevumi latviešu, angļu un krievu valodā. Krievijas un ES dokumenti, samitu materiāli un interneta resursi.
Informācijas ieguvei izmantoti ES informatīvā biroja, Latvijas un Krievijas Ārlietu ministriju, Pilsonības un naturalizācijas pārvaldes, Eiropas Savienības portāls u.c. materiāli.
Darbā izmantoti Rietumu pētnieku un ekspertu H.Adomeita, B.Buzana un O.Vīvera, H.Haukkala, H.Hubela, H.Kisindžera, A.Lievena, H.Maroffa, S.Marša, M.Mommzenas, N.Nugeta, K.Pattena, V.Sokora, R.Šueta, u.c. vērtējumi un prognozes. …

Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register