Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
14,20 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:552472
 
Author:
Evaluation:
Published: 03.07.2014.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 43 units
References: Used
Time period viewed: 2000 - 2010 years
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    1
1.  Izmeklēšanas darbību un pierādījumu būtība    2
1.1.  Pierādījumu izpratne    4
1.2.  Izmeklēšanas darbību izpratne un veidi    11
2.  Izmeklēšanas darbībā iegūtie pieradījumi kriminālprocesā    32
2.1.  Izmeklēšanas darbībā iegūto pierādījumu attiecināmība    35
2.2.  Izmeklēšanas darbībā iegūto pierādījumu pieļaujamība    37
2.3.  Izmeklēšanas darbībā iegūto pierādījumu ticamība    41
4.  Izmantotās literatūras un juridisko aktu saraksts    47
Extract

3. 3. Izmeklēšanas darbībā iegūto pierādījumu ticamība
Pierādījuma ticamība ir kādas ziņas patiesuma konstatēšanas pakāpe un nevienam no pierādījumiem nav iepriekš noteikta augstāka ticamības pakāpe nekā pārējiem pierādījumiem. K. Strada-Rozenberga norāda, ka par „pieārdījumu karalieni” nevar būt uzskatīta arī brīvprātīga vainas atzīšana, kas iratšķirīgi no Vācijas kriminālprocesa, kur vainas atzīšanai ir piešķirta ļoti svarīga loma, kas ļauj atteikties no citiem pierādījumiem.
Iegūto pierādījumu ticamības noteikšana un pārbaude ir saistīta ar vairāk grūtībām, jo šī pazīme ir atkarīga no lietu apstākļiem, tas savstarpējās sakarības novērtējuma ar citiem pierādījumiem, ņemot vērā pierādījuma avota īpašības un pazīmes utt.
Ticamības pakāpes jautājums ir labi atspoguļots Augstākas tiesas 2008. gada 19. jūnija lēmumā lietā Nr. SKK– 258/2008, kurā tiek secināts, ka saskaņā ar KPL 132.panta 1. daļu ir viens no pierādījumu veidiem un arī eksperta atzinums saskaņā ar KPL 128.panta 1.daļu ir pakļauts ticamības izvērtēšanai, un tam nav augstāka ticamība, kā citiem pierādījumiem un tādēļ tiesai bija pamats atzīt V. R. par nepieskaitāmu un piemērot Krimināllikuma 68.pantu. Savukārt Francijas kriminālprocesuālās tiesības pieļauj, ka policijas protokolam un raportam atsevišķos gadījumos var būt īpašs pierādīšanas spēks.
Izmeklēšanās darbības rezultātā iegūto pierādījumu ticamība ir būtiski atkarīga no pierādījuma pieļaujamības. Pastāv viedoklis, ka pierādījumu, kas ir iegūts ar likuma pārkāpumiem, atzīšana par nepieļaujamo, ir iespējama tikai tajos gadījumos, ja tiek apšaubīta tas ticamība .
Tāda pierādījumu pazīme, kā ticamība ir ļoti subjektīva pēc savas būtības. Piemēram, cietušais vai liecinieks apgalvo, ka viņš atmazināja aizdomas turēto personu, ka tas it tieši šī persona kura izdarīja noziegumu. Tā tad tiesai būs jāvērtē var ticēt personas liecībām vai nē. Lai pārliecinoties par personas spēju adekvāti uztvert notikušo var nozīmēt ekspertīzi.
Pierādījumu ticamība var būt apšaubīta arī no izmeklēšanas darbības veikšanas procesa pieļaujamības. Ja pratināšana notika, izmantojot morālo ietekmēšanu tad pieradījumu ticamība kļūs ļoti apšaubāmo.
Pierādījumu ticamības aspekta novērtēšana pārsvarā ir atkarīga no tiesneša iekšējas pārliecības un uzskatiem, protams ņemot vērā objektīvu faktu esamību vai neesamību.
Vācijas KPL mērķis ir formulēts, kā taisnība, t.i. taisnības noskaidrošana. Saskaņa ar Vācijas KPL 2. sadaļas 244. pantu tiesai ir pienākums izpētīt visus pierādījumus un faktus ar mērķi noskaidrot patiesību.

Author's comment
Editor's remarks
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −1,70 €
Work pack Nr. 1355424
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register