Par maģistra darba tēmas aktualitāti un nozīmīgumu liecina patreizējā mārketinga darbības efektivitātes samazināšanās un patērētāju skepses pieaugums pret tradicionālajām mārketinga aktivitātēm, piemēram, reklāmu. Mūsdienās reklāma tiek uzskatīta kā viena no uzņēmuma panākuma atslēgām, un tas ir instruments, ko plaši izmanto, lai popularizētu uzņēmumu preces un pakalpojumus tā esošajiem vai potenciālajiem patērētājiem jeb klientiem.
Mēs dzīvojam informācijas laikmetā, kur patērētājam izdarīt savu izvēli par labu kādai precei vai pakalpojumam kļūst arvien grūtāk, jo uz viņu pa dažādiem informācijas kanāliem (t.i. pa radio, televīziju, presi, un internetu) tiek raidīta liels datu, ziņu daudzums, kas it kā atvieglotu viņa pirkšanas lēmuma pieņemšanas procesu, bet patiesībā tā nav. Patērētājs ir noguris no tradicionālajām, „uzbāzīgām” reklāmām dažādajos medijos, no „uzspiedošās, informācijas, kas tiek nepārtraukti raidītas visu diennakti par dažādu preču vai pakalpojumu labajām īpašībām utt. Tā rezultātā šobrīd valda diezgan spēcīga tendence par to, ka patērētājs ne tikai arvien vairāk ignorē šīs reklāmas un tajās sniegto informāciju, bet tiek pat zaudētā viņa uzticība reklāmai kā tādai un arī pašai reklamējamai precei vai pakalpojumam.
Mūsdienās ir zināms fakts, ka komunikācija ar esošajiem un potenciālajiem patērētājiem ir ne tikai viens no nozīmīgākajiem mārketinga uzdevumiem, bet arī viens no uzņēmuma veiksmes faktoriem tā attīstībā. Patreiz daudzi Latvijas uzņēmumi bieži vien apstājas pie tradicionālajām mārketinga aktivitātēm vai labākajā gadījumā – pie sabiedriskajām attiecībām (turpmāk tekstā– PR). Taču šīs tradicionālās mārketinga aktivitātes vairs nesniedz to efektivitāti kāda tā bija pirms gadiem pieciem Latvijā, kā rezultātā uzņēmumiem jārod citas pieejas jeb veidi, kā piekļūt pie patērētāja un kā nodod viņam tieši viņam adresēto ziņu, vēstījumu utt. Un šāds veids ir ieteikuma mārketings jeb ieteikuma tirgdarbība, kas ir viens no jaunā jeb netradicionālā mārketinga veidiem, un kas uz doto brīdi pasaulē aktīvi tiek izmantots, bet Latvijā tā izmantošana ir tikai sākuma stadijā. …