Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
21,48 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:482155
 
Author:
Evaluation:
Published: 18.08.2014.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 40 units
References: Used
Time period viewed: 2011 - 2015 years
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Anotācija (Latviešu valodā)   
  Аннотация (на русском языке)   
  Annotation (the English language)    3
  Ievads    3
1.  Ceļu satiksmes drošības vispārīgais raksturojums un to ietekmējošie faktori    6
1.1.  Ceļu satiksmes drošības raksturojums    7
1.2.  Ceļu satiksmes drošības ietekmējošie faktori    22
2.  Mazaizsargātie ceļu satiksmes dalībnieki    30
2.1.  Mazaizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku tiesības un pienākumi ceļu satiksmē    35
2.2.  Mazaizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku izraisītie pārkāpumi    40
3.  Preventīvie pasākumi mazaizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku    49
  Secinājumi un priekšlikumi    60
  Izmantotās literatūras saraksts    64
Extract

Secinājumi un priekšlikumi
Kvalifikācijas darba mērķis bija analizēt mazaizsargātu ceļu satiksmes dalībnieku izraisītos pārkāpumus un preventīvo darbu, šo pārkāpumu novēršanā, aplūkot ceļu satiksmes drošības vispārējo raksturojumu un to ietekmējušos faktorus, izstrādājot priekšlikumus to risināšanā. Autors uzskata, ka kvalifikācijas darba mērķis ir sasniegts. Autors ir padziļinājis savas zināšanas attiecībā uz ceļu satiksmes drošības jautājumiem, kas ietekmē satiksmes kvalitāti, aplūkojis mazaizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku izraisītos pārkāpumus, kas nereti rada smagas sekas ceļu satiksme, izraisot smagus ceļu satiksmes negadījumus. Ka arī tika aplūkots preventīvais darbs ceļu satiksmes jomā.
Veicot pētījumu kvalifikācijas darba autors secina, ka ceļu satiksmes drošību ietekmē ne tikai autovadītāji, bet visi ceļu satiksmes dalībnieki kopumā, kā arī ceļu uzturētāji, to uzvedība saistība ar ceļu un satiksmi. Šo iesaistīto personu uzvedību uz ceļa un satiksmē reglamentē vairāki normatīvie akti, no kuriem galvenais ir CSN. Līdz ar to ļoti būtiski ir nodrošināt CSN ievērošanu un veikt CSN pārkāpumu profilaksi. Nereti par pamatu ceļu satiksmes negadījumiem ir tieši CSN, Ceļu likuma u.c. normatīvo aktu prasību neievērošana un ļaunprātīga pārkāpšana, t.i., Latvijas ceļu sliktais stāvoklis (ceļi jāuztur labā stāvoklī atbilstoši normatīvo aktu prasībām), autovadītāju agresīvais braukšanas stils, automašīnu vadīšana alkohola reibumā vai narkotiku ietekmē, pieļaujamā ātruma neievērošana, kā arī gājēju pārdrošība un nolaidība nakts tumšajā laikā pārvietojoties pa neapgaismotu ceļa malu bez atstarotāja.
Autors izstrādājot kvalifikācijas, darbu secina, ka ceļu satiksmes uzlabošanā ir jāpiedalās arī sabiedrībai aktīvāk un jāveido sadarbība ar Valsts policiju. Sabiedrībai jārada apziņa, ka ja ir redzams ceļu satiksmes pārkāpums, vai arī kāds taisās veikt ceļu satiksmes pārkāpumu, par to ir jāziņo attiecīgai institūcijai, nevis vienaldzīgi uz to noskatīties un vēlāk apspriest kāpēc radās smagas sekas.
Kvalifikācijas darba izstrādes gaitā autors nonāca pie šādiem secinājumiem un priekšlikumiem:
1. Statistikas dati liecina, ka katru gadu palielinās jauno autovadītāju skaits, kuru stāžs ir mazāks par diviem gadiem. Viņu sagatavotības līmenis vadīt transportlīdzekļus sarežģītās situācijās un intensīvas satiksmes apstākļos nav kvalitatīvs ceļu satiksmes noteikumu praktiskās piemērošanas pieredzes trūkuma dēļ. Par iemeslu ceļu satiksmes negadījumiem nereti kalpo arī tas, ka jaunie autovadītāji pie transportlīdzekļa stūres jūtas pārdroši, bet automobīļi tagad ir aprīkotas ar jaudīgiem motoriem, kas savukārt jaunajiem vadītājiem rada vēlmi braukt pārgalvīgi un agresīvi, nenovērtējot savas vadīšanas prasmes. Šāda uzvedība uz ceļa tiesiskā izpratnē ir vērtējama kā CSN pārkāpums, kas sodāms ar administratīvo sodu, ja par to nav iestājušās smagas sekas.
2. Mazaizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku (gājēju un velosipēdistu) neuzmanība un pārdrošība arī rada bīstamību uz ceļa. Kā piemēru varam minēt gājēju pārvietošanos bez atstarotājiem diennakts tumšajā laikā, strauja izskriešana uz ceļa braucamās daļas ar pārliecību, ka transportlīdzekļa vadītājs nobremzēs u.tml.. Arī gājēju un velosipēdistu atbilstoša uzvedība uz ceļa ir noteikta ar CSN prasībām, par kuru pārkāpumiem ir noteikts atbilstošais administratīvais sods.
3. Satiksmes drošība ir ceļu satiksmes kvalitātes rādītājs, ko ietekmē ceļu satiksmes negadījumu skaits, bet, lai samazinātu ceļu satiksmes negadījumu skaitu, nepieciešams izanalizēt to rašanās cēloņus un veicinošos apstākļus un pēc iespējas censties izskaust pārkāpumus ar dažādu sodu veidu mēru pieņemšanu.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −7,98 €
Work pack Nr. 1355431
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register