SECINĀJUMI
Stadionu forma tiek pakļauta iekšējiem faktoriem – funkcionāliem un inženiertehniskiem risinājumiem, kuru pamatā ir sporta laukumu forma, tribīnu izvietojums un būves konstruktīva shēma.
Mūsdienās stadioniem jābūt segtiem, lai nodrošināt skatītājiem optimālo mikroklimatu jebkuros laika apstākļos. Arī to prasa UEFA noteikumi stadiona iekļaušanai augstākās kategorijas sarakstā.
Šobrīd visaktualākie ir stadioni ar dinamiskajām un transformējamām daļām, kuru konstrukciju var pielāgot apkārtējās vides apstakļiem, vai pat mainīt stadiona funkciju ar to palīdzību. Transformējot jumtu vai grīdu, stadions var tikt izmantots kulturāliem pasākumiem, koncertiem.
Viena no stadionu kvalitātīvām pazīmēm ir ilgtspējības principu ievērošana stadionu projektēšanā. Stadionam jābūt ar zemu enerģijas patēriņu; tā būvniecībā jāizmanto videi nekaitīgos materiālus.
Stadionam jābūt multifunkcionālam, lai tas tiktu izmantots neierobežotā laikā periodā. Stadiona multifunkcionalitāte paplašinā ieienteresēto personu loku, tadējādi novēršot zaudējumus no stadiona izmantošanas tikai spēļu laikā.
Stadioniem var gan pozītīvi, gan negatīvi ietekmēt apkārtējo ainavu un pilsētvidi. Projektēšanas posmā ir svarīgi detālizēti izplānot sporta centra funkcionalitāti in pārdomāt apkārtējas transporta infrastruktūras izmantošanas risinājumus.…