Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
14,20
You save:
2,27 (16%)
Discounted price*:
11,93
Purchase
Add to Wish List
ID number:243028
Author:
Evaluation:
Published: 29.06.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 22 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    7
  Rojas piemērošanas teorija aprūpes procesā    8
1.  Literatūras apskats    10
1.1.  Mugurkaula anatomija    10
1.2.  Kaulu grupas, atrašanas vieta, paskaidrojumi un funkcijas    10
1.3.  Operācijas sekojošām mugurkaula saslimšanām un traumām    11
1.4.  Mugurkaula traumu veidi    12
1.5.  Operācijas veidi    13
1.6.  Operācijas posmi    14
1.7.  Pirmsoperācijas perioda uzdevumi    14
2.  Intraoperatīvais periods    18
2.1.  Operācijas etapu apraksti    20
3.  Pēcoperācijas periods    24
3.1.  Izlietoto instrumentu mazgāšanas un sterilizācijas tehnika    25
3.2.  Pēcoperācijas komplikācijas    26
  Rehabilitācijas pasākumi    28
5.  Pētniecības rezultāti un to analīze    29
  Pētījuma rezultāti    30
  Pētījuma rezultātu analīze    41
  Secinājumi    43
  Priekšlikumi    44
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    45
Extract

Pētījuma rezultātu analīze
Pētījumā piedalījās 100 respondenti, no tiem 68 vīrieši un 32 respondenti sievietes. No iegūtiem datiem var secināt, ka vīrieši ar mugurkaula problēmām slimnīca nonāk biežāk nekā sievietes, līdz ar to secinu, ka ar deģeneratīvām mugurkaula slimībām biežāk slimo vīrieši nekā sievietes.
Latvijā ik gadu ar dažādiem implantiem tiek izdarītas vairāk nekā 1000 mugurkaula operācijas.
Lielāka respondentu daļa uzskata, ka ir nepieciešama informācija par perioperatīvo periodu, lai nebūtu tik liels stress nonākot svešā vidē. Apkopojot pētījumā gūtos rezultātus par respondentu iepriekšējo operatīvo pieredzi, noskaidroju, ka 68% respondentu nebija neviena operācija, 23% respondentu bija viena operācija un 9% respondentu bija vairākās operācijās. Analizējot respondentu aptaujas rezultātus secinu, ka informētība par perioperatīvo periodu ir lielāka tiem respondentiem, kam jau iepriekš ir bijusi vairāk nekā viena operatīvā iejaukšanās.
Apkopojot respondentu pētījumā gūtos rezultātus par uztura režīmu, kāds ir jāievēro operācijas dienas rītā, noskaidroju, ka lielākā daļa 83% respondentu no 100 aptaujas dalībniekiem ir informēts par uztura režīmu, kāds ir jāievēro pirms operācijas.
87% respondentu ir informēti, ka pirms operācijas jāizņem zobu protēzes, kontaktlēcas, 79% respondentu ir informēti, ka pirms operācijas jānoņem greznumlietas. Secinu, ka respondentu informētība ir pietiekama.
Analizējot respondentu atbildes par šķidruma daudzuma lietošanu iepriekšējā dienā pirms operācijas, noskaidroju, ka 6% respondentu atbilde bija pareiza, 60% respondentu no 100 uzskatīja, ka drīkst izdzert tikai vienu glāzi negāzēta ūdens pirms operācijas. No pētījumā iegūtiem datiem secinu, ka respondentu par šķidruma lietošanas daudzumu iepriekšējā dienā pirms operācijas nav informēti pietiekami.
Analizējot respondentu atbildes par mazgāšanās nepieciešamību operācijas dienas rītā 79% respondentu uzskata, ka operācijas dienas rītā ir jāmazgājas. No pētījumā iegūtiem datiem secinu, ka respondenti ir pietiekami informēti par nepieciešamību mazgāties pirms operācijas.
Analizējot respondentu atbildes par iespējamām komplikācijām operācijas laikā, 73% respondentu pietiekami informēti, jo pirms operācijas obligāti jāparaksta piekrišanu operācijai, kur aprakstīti visas iespējamas komplikācijas.
Analizējot respondentu atbildes par ķermeņa pozicionēšanu operācijas laikā, 81% no 100 respondentu nav informēti par pozicionēšanas veidiem. No pētījumā iegūtiem datiem var secināt, ka respondentu par ķermeņa pozicionēšanu nav pilnība informēti, jo ķirurģiskam māsām nav tāda informācija, lai informēt pacientus.
Analizējot respondentu atbildes par drošību nodrošināšanu operāciju zālē, 69% respondentu neesot informēti. No pētījumā iegūtiem datiem var secināt, ka respondentu par drošību operāciju zālē nav pilnība informēti.
Analizējot respondentu atbildes par uztura režīmu pēcoperācijas, 66% respondentu uzskata, ka drīkst dzert tikai nākamajā dienā pēc operācijas, 25% respondentu uzskata, ka drīkst dzert pa mazam malciņam. 48% respondentu atbildēja, ka pirmajā dienā pēc operācijas nedrīkst ne ēst, ne dzert.
Analizējot respondentu atbildes par iespējamām komplikācijām pēc operācijas, 86% respondentu neesot informēti par iespējamām komplikācijām. Pētījumā iegūtiem datiem var secināt, ka respondentu par pēcoperācijas komplikācijām nav pilnība informēti.
Perioperatīvā aprūpe ir medicīnisku pasākumu kopums, kas jāveic pacienta labā pirms operācijas, operācijas laikā un pēc tās.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −20,84 €
Work pack Nr. 1230648
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Pacientu informētība par perioperatīvo periodu mugurkaula ķirurģijā”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/243028

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register