SECINĀJUMI
1. Sabiedriskās zinātnes projekti sniedz būtisku ieguldījumu fenoloģijā, jo brīvprātīgo dalībnieku iesaiste sniedz iespēju iegūt nesalīdzināmi vairāk zinātniskos pētījumos izmantojamo datu, kā tas būtu tikai zinātnieku pašu iespējās.
2. Zibakciju rīkošana ir labs instruments sabiedrisko zinātnieku piesaistīšanai, īpaši, ja to veido viegli un ātri izpildāmi uzdevumi.
3. Iesaiste sabiedriskās zinātnes projektos ir viens no vides apziņas veidojošajiem elementiem.
4. Tikpat daudzveidīgi, kā sabiedriskās zinātnes sistēmas un projekti, ir arī cilvēki, kas tajos piedalās. Lai veidotu veiksmīgus sabiedriskās zinātnes projektus, ir svarīgi izprast dalībnieku iesaistes motivācijas. To pielāgošana un piemērošana dažādos kontekstos, var palīdzēt atvieglot brīvprātīgo pārvaldību un uzlabot sabiedriskās zinātnes attīstību, līdz ar to arī sabiedrības vides apziņu.
5. Aplūkojot un analizējot reģionālās atšķirības, tika secināts, ka izmaiņas fenoloģiskajās fāzēs atšķiras ne tikai starp dažādiem Latvijas reģioniem, bet mainās arī pa gadiem.
6. Visproduktīvākais veids, kā sasniegt plašu sabiedrības daļu, lai nodotu informāciju un ieinteresētu iesaistīties sabiedriskajā zinātnē ir sociālie tīkli un radio.…