Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
21,48 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:294458
 
Evaluation:
Published: 26.03.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 22 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
1.  Sociālās drošības sistēmas raksturojums Latvijā    6
1.1  Sociālās drošības sistēmas nepieciešamība un attīstība    6
1.2  Sociālās palīdzības reforma    8
1.3  Sociālās apdrošināšanas reforma    14
2.1  Regulāri izmaksājamie sociālie pabalsti    19
2.2  Vienreiz izmaksājamie pabalsti    46
3.  Starptautiskā sadarbība un sociālā drošība Eiropas Savienībā    54
  Secinājumi un priekšlikumi    58
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    60
  Kopsavilkums angļu valodā    76
  Kopsavilkums krievu valodā    77
Extract

Sociālā nodrošināšana plašākā izpratnē ir visaptverošs pasākumu komplekss, kas veicina iedzīvotāju dzīves apstākļu uzlabošanos, ietekmē sociālās izmaiņas un veido institūcijas, kas var sniegt visdažādāko palīdzību gan valsts sociālās politikas ietvaros, gan labdarības ietvaros.
Sociālās nodrošināšanas pasākumi veido drošības tīklu tām personām, kuras nesaņem pietiekamus ienākumus no darba, sociālās apdrošināšanas maksājumiem vai valsts sociālajiem pabalstiem.
Kvalifikācijas darba tēmu “Valsts sociālie pabalsti” izvēlējos, lai apgūtu šo svarīgo tiesību jomu, kas tieši attiecas uz katru no mums. Mēs, mūsu radi un paziņas ikdienā un īpašos gadījumos saskaramies ar situāciju, kad radušies papildus izdevumi vai nav kompensācija no sociālās apdrošināšanas, bet ne vienmēr mēs varam iegūt pilnīgu informāciju par tās saņemšanas iespējām. Šajā situācijā mums var palīdzēt pamatzināšanas par sociālo likumdošanu, tās mērķiem, darbības pamatprincipiem, institūcijām, kas tās realizē, tiesību avotiem un sociālās likumdošanas izmantotajiem terminiem.
Viens no būtiskākajiem valsts pienākumiem ir garantēt sociālā nodrošinājuma minimumu ikvienam iedzīvotājam, pie tam nosakot šo līmeni, ir jāņem vērā pieejamie resursi, taču jāraugās, lai tas segtu vismaz minimālās vajadzības cilvēka cienīgai dzīvei. Valdības noteiktais iztikas minimums ievērojami atpaliek no statistikas pārvaldes izskaitļotā iztikas minimuma, un valsts nepilda savas saistības, to pārskatot atbilstoši reālās situācijas izmaiņām, lai gan ir pieauguši valsts pamatbudžeta ieņēmumi, minimālā mēneša darba alga un mēneša vidējā darba samaksa, iekšzemes kopprodukts.
Viens no valsts pamatpienākumiem ir pakāpeniski uzlabot iedzīvotāju sociālo situāciju un veicināt augstāku dzīves līmeni sabiedrībā, diemžēl tas nenotiek visos iedzīvotāju slāņos, turpinās iedzīvotāju noslāņošanās.
Sociālo nodrošināšanas sistēma ir bijusi pakļauta lielām pārmaiņām. Līdz ar Latvijas kā neatkarīgas valsts attīstību, tika izveidota jauna, tirgus ekonomikas apstākļiem piemērota, sociālās drošības sistēma, kas balstīta uz personas līdzdalību un personisko atbildību, kā arī pakalpojumu piešķiršanu atbilstoši katras personas vajadzībām. Bija svarīgi minētos pakalpojumus padarīt pēc iespējas tuvākus un pieejamākus cilvēkiem, vienlaikus veicinot pašu cilvēku iesaistīšanos savu problēmu risināšanā.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register