Mūsdienu sporta zinātnē pārsvarā sastopamies ar centieniem pētīt un analizēt treniņu metodikas un darbu, kuru veikuši augsta līmeņa sportisti. Sasniegumu pamatā kā jau zinām ir treniņu darbs, kuru veicis sportists. Bet galvenais jau nav cik daudz darba ir veikts, bet kādās intensitātēs, kādos etapos un cik pareizi bijis veiktais darbs sabalansēts, atbilstoši sportista individuālajām spējām.
Jebkurš treniņa process ir savdabīgs, vienreizīgs un neparasts. Trenera darbs veidojot treniņus nav no vieglajiem, jo vajag veikt plānošanu, izvēlēties pareizos apjomu un intensitātes, izvēlēties vingrinājumus un strādāt ar katru individuāli un tajā pat laikā kopā ar visu treniņa grupu.
Viens no svarīgākajiem etapiem sportista sagatavošanā ir pirmssacensību mikrocikls. Tas ir ļoti sarežģīts etaps. Veidojot pirmssacensību etapu vidējo distanču skrējējiem ir jāsabalansē treniņu darbs tā, lai tieši sacensību dienā jeb sportista individuālo spēju realizācijas posmā vidējo distanču skrējējs sasniegtu superkompensācijas efektu un būtu augstākajā fiziskajā un psiholoģiskajā formā. Protams, ka psiholoģija sportistam ir ļoti svarīga, jo no sportista izturēšanās, nervozitātes būs ļoti atkarīgs arī sporta rezultāts.…