Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
5,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:108833
 
Author:
Evaluation:
Published: 17.06.2014.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Politiskā atbildība- no delikta rakstura un nodarījuma kaitējuma var izpausties gan kā morālā gandarījuma sniegšanu, gan kā valsts suverenitātes ierobežošana uz noteiktu laiku, gan arī citos veidos.(Nemateriālais atbildības veids: Satisfakcija -apmierināšana, līdzjūtības izteikšana, atvainošanās utt.; Restorācija- iepriekšējā stāvokļa atjaunošana;)
Sankcijas st. tiesībās: Ja pret kādu organizācijas dalībvalsti Drošības Padome(DP) ir piemērojusi preventīvā un piespiedu rakstura līdzekļus , Ģenerālajai Asamblejai ir tiesības pēc DP rekomendācijas apturēt tai kā organizācijai dalībvalstij piederošās tiesību un privilēģiju īstenošanu. Šo tiesību un privilēģiju darbību var atjaunot DP.
39.Sankciju veidi un formas. Retorsija, represālija, neatzīšana, līguma anulēšana, attiecību pārtraukšana, pašaizsardzība- Piespiedu pasākumi var būt kolektīvi un individuāli, militāri un nemilitāri. Normālos apstākļos starptautiskajās attiecībās strīdi tiek izlemti diplomātiskā ceļā. Sankcijas ir cietušās valsts rīcība(piespiedu pasākumi) kuriem ir militārs vai nemilitārs raksturs, ko piemēro valstī ,kas pārkāpusi starptautiskās tiesības ar mērķi to pārkāpt. Atjaunot pārkāptās tiesības un nodrošināt tiesību pārkāpēja atbildību.
Retorsija- ir atbildes ierobežojoši pasākumi (importa ierobežojums, dažādu kvotu un licenču sist, ieviešanu ,nodokļu palielināšanu, ierobežot diplomātus un valsts pilsoņus u.c)
Represālija- ir Valsts tiesībpārkāpējas tiesību atbildes ierobežošana vai pārkāpšana no cietušās valsts puses, bet bez spēka pielietošanas, ievērojot atbilstības principu Piespiedu līdzekļi, kurus kāda valsts vērš pret citas valsts pilsoņiem, institūcijām (kā pretdarbību tās prettiesiskai rīcībai).
Neatzīšana- kādas valsts neatzīšana nozīmē to, ka starptautiskā sabiedrība var neatzīt kādas valsts vai tās valdības izveidošanu par pieņemamu un nevēlas to leģitimēt.
Līguma anulēšana- Noslēgtos starptautiskos līgumus atzīt par nederīgiem vai spēkā neesošiem; atcelt.
Attiecību pārtraukšana- pārtraukt jebkāda veida starpvalstu sadarbību.
Pašaizsardzība- ANO statūtu 51.p nosaka, ka ir iespējams pielietot militāro spēku pret agresora valsti, lai aizstāvētos.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −9,48 €
Work pack Nr. 1340005
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register