Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
14,20 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:151140
 
Evaluation:
Published: 04.08.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 21 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  IEVADS    3
1.  PĀRDZĪVOJUŠĀ LAULĀTĀ MANTISKO TIESĪBU APLIECINĀŠANA    5
2.  LAULĀTO MANTOŠANA    15
2.1.  LAULĀTO LIKUMISKĀ MANTOŠANA    16
2.2.  LAULĀTO TESTAMENTĀRĀ MANTOŠANA    21
3.  LAULĀTAIS - NEATRAIDĀMAIS MANTINIEKS    26
  SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI    34
  IZMANTOTĀS LITERATŪRAS UN AVOTU SARAKSTS    35
  IZMANTOTĀS LITERATŪRAS UN AVOTU SARAKSTS    36
  PIELIKUMI    38
Extract

SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Autore izstrādājot šo darbu secināja sekojošo:
1. Civillikums nosaka, ka laulāto likumisko mantisko attiecību gadījumā, pēc viena laulātā nāves pārdzīvojušais laulātais var izprasīt laulātā mantas daļu no laulāto kopīgās mantas vai mantas kopības. Ar 2008.gada 4.augustā pieņemtajiem MK noteikumiem Nr.618 Noteikumi par mantojuma reģistra un mantojuma lietu vešanu ir noteikts, ka izprasot laulātā manats daļu no laulāto kopīgas mantas ir jāiesniedz dokumenti, kas apliecina, ka konkrētā manta ir laulāto kopīga manta.
2. Lemjot par to vai konkrēta manta ir laulāto kopīga manta vai atsevišķa, iespējams veidosies atšķirīga prakse, jo līdzīgās situācijās zvērināti notāri var rīkoties atšķirīgi un vienā gadījumā noteikt, ka manta ir laulātā atsevišķa manta, bet citā gadījumā, ka tā ir laulāto kopīga manta.
3. Ja pārdzīvojušais laulātais lūdz izdalīt laulātā mantas daļu no laulāto kopīgas mantas, bet pret to iebilst citi mantojumu pieņēmušie mantinieki, un vienošanos starp pārdzīvojušo laulāto un citiem mantojumu pieņēmušajiem mantiniekiem nevar panākt, laulātā mantas daļa tik un tā tiek izdalīta.
4. Likumiskās mantošanas gadījumos, kad pārdzīvojušais laulātais manto kopā ar nepilngadīgajiem bērniem, likums nosaka, ja mantojums ir tik mazs, ka to sadalot nav iespējams uzturēt nepilngadīgos bērnus, tad pārdzīvojušajam laulātajam ir tiesība pārvaldīt un lietu nedalītu mantojumu. Diemžēl likumdevējs nav norādījis, cik mazam mantojumam šajā gadījumā jābūt.
5. 2008.gada 4.augustā pieņemtie MK noteikumiem Nr.618 Noteikumi par mantojuma reģistra un mantojuma lietu vešanu paredz neatņemamās daļas procesuālu izdalīšanu atbilstoši materiālajai neatraidāmo mantinieku aizsardzības sistēmai, ļaujot pēdējās gribas rīkojumam stāties spēkā kopumā. Tādā veidā ir novērta iepriekš veidojusies atšķirīgā prakse.
6. Neatņemamo daļu izdala saskaņā ar Civillikuma nosacījumiem, un to aprēķina naudas izteiksmē, bet pieļaujama arī vienošanās par noteiktas mantas, tai skaitā konkrēta nekustamā īpašuma vai nekustamā īpašuma domājamās daļas piešķiršanu neatraidāmajam mantiniekam.

Izvērtējot secinājumus, autorei ir sekojoši priekšlikumi:
1. Precizēt, kādi dokumenti un kādos gadījumos nepieciešami, lai konkrēto mantu atzītu pat laulāto kopīgu mantu, kā arī kāda veida pierādījumi iesniedzami, lai atzītu, ka manta ir iegūta ar pārdzīvojušā laulātā palīdzību.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register