Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
21,48 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:838673
 
Author:
Evaluation:
Published: 15.12.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 19 units
References: Not used
Time period viewed: 2000 - 2010 years
Extract

Strādājot nelabvēlīgā darba vidē, cilvēks ir pakļauts bīstamām situācijām, fizikālo, ķīmisko un bioloģisko faktoru kaitīgai ietekmei, kā arī ergonomiskiem riskiem, kas pamatā saistīti ar smagumu celšanu vai pārvietošanu, piespiedu darba pozām, intensīvu darbu pie videodispleju termināliem, monotonām darba operācijām.
Pirmais solis, lai izvairītos no nelaimes gadījumiem, ir zināt, kas tie ir, un kāda ir to būtība.
Saskaņā ar likumu “Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām” nelaimes gadījums darbā — apdrošinātās personas veselībai nodarītais kaitējums vai apdrošinātās personas nāve, ja to cēlonis ir vienas darbadienas (maiņas) laikā noticis ārkārtējs notikums, kas radies, pildot darba pienākumus, kā arī rīkojoties, lai glābtu jebkuru personu vai īpašumu un novērstu tiem draudošās briesmas. (Par obligāto sociālo, 1997)
Likumā ir dota arī darba spēju zaudējuma un arodslimības definīcija:
Darba spēju zaudējums ir pārejošs vai nepārejošs, ar vecuma pārmaiņām nesaistīts fizisko un garīgo spēju ierobežojums, kuru izraisījis nelaimes gadījums darbā, ceļā uz darbu vai no darba, atrodoties darba devēja valdījumā esošā transporta līdzeklī, vai arodslimība un kurš apgrūtina personas integrāciju sabiedrībā, pilnīgi atņemt vai daļēji ierobežo tās spēju strādāt un sevi apkopt.
Arodslimības — atsevišķām darbinieku kategorijām raksturīgas slimības, kuru cēlonis ir darba vides fizikālie, ķīmiskie, higiēniskie, bioloģiskie un psiholoģiskie faktori. Arodslimību sarakstu apstiprina Ministru kabinets. (Par obligāto sociālo, 1997)
Atšķirībā no arodslimībām un sliktas pašsajūtas darbā, ko ir radījusi ilgstoša kaitīgo faktoru iedarbība, kuru var konstatēt un ar laiku novērst, nelaimes gadījums notiek pēkšņi un daudzos gadījumos negaidīti. Iemesls, kāpēc cilvēki visbiežāk paļaujas uz veiksmi, uzskatot, ka nekas nenotiks, ir nevēlēšanās ieguldīt naudu un pūliņus lietā, kas var notikt, bet var arī nenotikt.
Ir arī daudzi tādi gadījumi, kad cilvēki paši nezina par viņiem draudošo briesmu esamību. Iespējams, ka galvenais daudzo un smago nelaimes gadījumu cēlonis ir tas, ka sabiedrība un uzņēmēji nepietiekami apzinās nelaimes gadījumu radītos zaudējumus. Tādēļ ļoti liela nozīme ir atbilstošai uzņēmuma vadībai un uzņēmuma politikai, kas lielā mērā var palīdzēt samazināt nelaimes gadījumu skaitu.
Runājot par nelaimes gadījumu cēloņiem, var teikt, ka tie rodas darba aizsardzības sistēmas nepilnību dēļ, jo savlaicīgi netiek novērsti riski un veikti pareizi un pietiekami preventīvie pasākumi. Lai to apzinātos, ir jāveic padziļināta cēloņu analīze.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register