Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
Diskešu iekārtu un diskešu attīstība, uzbūve un nākotne
File size:
208 KB
ID number:

328469

 
Author:
Evaluation:
Published: 04.02.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Not used
Extract

Kopš antīkās vēstures laikiem cilvēks ir centies saglabāt to, ko ir radījis un šim nolūkam ir izmantojis visus tos rīkus, kas ir bijuši pieejami viņa dzīves laikā. Vai tā bija klints alu cilvēkiem no Bronzas laikmeta, vai vaska tāfelītes Senajā Divupē, vai papiruss Ēģiptē un pat Gutenberga iespiedmašīna, cilvēks ir ne vien izmantojis apkārtni sava nodoma īstenošanai, bet arī izveidojis jaunas tehnoloģijas informācijas saglabāšanai. Tieši tā 16. gs. radās iepriekšminētā Gutenberga ierīce masveida rakstu darbu iespiešanai un gramofona plates 20. gs, sākumā.
Lai arī no mūsdienās pieejamo bibliotēku un arhīvu daudzuma varam spriest, ka papīrs ir visnotaļ noturīgs un ilglaicīgs materiāls, pat mūsdienās problēmas sagādā gatava, izdrukāta teksta rediģēšana un mainīšana.
Viens no savulaik izplatītākajiem informācijas nesējiem bija magnētiskās plēves lentu un disku veidā. Šis 20. gs. jaunievedums, kādu laiku, savu lēto izmaksu dēļ, bija kļuvis par ļoti izplatītu informācijas nesēju. Digitālajā laikmetā dzīvojošajiem cilvēkiem tas varētu šķist pārspīlēti novilcinājusies attīstība, bet apmēram 30 gadus magnētiskās lentes bija tikai militāro un akadēmisko struktūru darba uzglabātājs. Tikai pēc 1970. gada magnētiskās lentas sāka izmantot arī sadzīvē – audio un video signālu transportam un glabāšanai. Bet ap šo laiku datoros sāka izmantot ekonomiskākus un ērtākus informācijas nesējus – magnētiskos diskus, kas, pateicoties savai pieejamībai un informācijas kapacitātei, ļoti strauji bija kļuvuši par populārāko informācijas apmaiņas līdzekli starp datoriem un pat par informācijas uzglabātājiem ārpus datora.…

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register