Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
6,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:216657
 
Evaluation:
Published: 01.03.2021.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Savukārt, 18. gadsimtā vidū attīstījās rūpnīcu sistēma, kas izraisīja milzīgu pieprasījumu pēc lēta darbaspēka. Bērni būtībā kļuva par tiem, kuri bieži strādāja, ēda un gulēja pie savām mašīnām. Svētdien, vienīgajā dienā, kad rūpnīcas tika slēgtas, bērnus varēja atrast noplucinātus un netīrus, kas spēlējās uz ielām. Lai viņus neatstātu no ceļa un “glābtu Dievam”, tika izveidotas svētdienas skolas.
Džons Loks, britu filozofs, uzskatīja, ka bērna pieredze un izglītība ir viņa attīstības galvenie faktori. Viņš rakstīja, ka zīdaiņa prāts ir "Tabula Rasa" (tīra lapa) un tāpēc zīdainis ir uzņēmīgs pret visa veida mācīšanos. Žans Žaks Ruso, franču filozofs, uzskatīja, ka bērns ir apveltīts ar iedzimtu morāles sajūtu. Savā grāmatā “Emile” viņš uztver bērnu kā "cēlu mežoni", kuram ir intuitīvas zināšanas par to, kas ir pareizi un nepareizi. 1774. gadā Šveices pedagogs Johans Heinrihs Pestaloci publicēja piezīmes, kuru pamatā bija rūpīgi novērojumi par viņa dēla attīstību. Viņa grāmata atspoguļoja viņa paša teorijas, kas, tāpat kā Ruso uzsvēra bērna iedzimto labestību un paša bērna aktivitātes lomu attīstībā. 19. gadsimtā evolucionārs Čārlzs Darvins publicēja dienasgrāmatu par sava dēla agrīnās attīstības novērojumiem. Viņš uzskatīja bērnu par bagātīgu informācijas avotu par cilvēka dabu.
Sistemātiski pētījumi par lielākām bērnu grupām sākās 19. gadsimta beigās. Šo pētījumu pionieris bija G. Stenlijs Hols, kas bija ieinteresēts izpētīt "bērnu prāta saturu". Hols izstrādāja jaunu pētījumu tehniku - anketu, lai iegūtu informāciju par bērnu un pusaudžu uzvedību, attieksmēm un interesēm. 20. gadsimta sākumā bērnu psihologi izstrādāja intelekta mērīšanas metodes. Freids ar savu darbu psihoanalītiskajā teorijā sniedza jaunas un izaicinošas idejas par personības attīstību.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −9,48 €
Work pack Nr. 1384588
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register