Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:921095
Evaluation:
Published: 16.03.2017.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 1 units
References: Not used
Extract

Atbildību par AL pārkāpšanu paredz arī Krimināllikuma 148.pants. Šī panta 1.daļa: „Par autortiesību tīšu pārkāpšanu, ja tā izdarīta, pārkāpjot autora tiesības uz darba izmantošanu, soda ar arestu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.” Kā arī 149.panta 1.daļa, kas nosaka, ka par nelikumīgām darbībām ar autortiesību un blakustiesību objektiem, tos publicējot, reproducējot vai kā citādi izmantojot, soda ar arestu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Un 149.panta 2.daļa: „Par šā panta pirmajā daļā minēto objektu nelikumīgu realizāciju, kā arī par citādu materiāla labuma gūšanu, izmantojot šos objektus, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar arestu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.”

Topošās sabiedrisko attiecību studentes ieteikumi producentam
Viennozīmīgi izvērtēt situāciju ir grūti.
Jā, ir pārkāptas producenta tiesības, demonstrējot Latvijas Mūzikas kanālā DVD, bez producenta – blakustiesību subjekta atļaujas un bez atlīdzības maksāšanas. Par šo pārkāpumu producents varētu vērsties tiesā pret LMK (AL, 69.panta 2.punkts) un pieprasīt, lai LMK atlīdzina producentam radītos zaudējumus un morālo kaitējumu (69.panta 1.punkta 5.apakšpunkts).
Tai pat laikā, arī producents, veidojot DVD ir pārkāpis autortiesības. Pirmkārt, ievietojot DVD 12 dziesmu videoklipus, jo kā noskaidrojām, atļaujas attiecībā uz šiem darbiem netika iegūtas. Otrkārt, ievietojot DVD fragmentus no intervijām ar R.Paulu un J.Ščapovu, bez šo mākslinieku atļaujas, abos gadījumos bez atlīdzības samaksāšanas. Par šiem pārkāpumiem, cietušie var vērsties tiesā pret producentu, par pamatu ņemot AL 68. un 69.pantu.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register