Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
5,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:333392
 
Evaluation:
Published: 03.01.2018.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 7 units
References: Not used
Extract

Secinājumi
Rakstot šo darbu, autore secināja, ka dabas resursu izsīkšana ir diezgan nopietna problēma pasaulē, kurai būtu nepieciešami risinājumi. Kamēr cilvēku skaits ar katru dienu turpina pieaugt, izmirstošo augu un dzīvnieku sugu skaits ar katru dienu turpina samazināties. Autoresprāt, būtu nepieciešams krasi samazināt dabas resursu lietojumu. Pētījumā "Dzīvās planētas ziņojums 2002" teikts, ka „planētai ir apmēram 11,4 miljardi hektāru auglīgas zemes un jūras telpas - 1,90 hektāri katram no Zemes sešiem miljardiem iedzīvotāju. Kamēr vidēji vienam ASV iedzīvotājam ir pieejami 5,27 hektāri savas valsts zemes un jūras, lai apmierinātu savas vajadzības, viņš patērē 9,7 hektāru saražotus produktus. Āfrikā viens cilvēks patērē dabiskos resursus no tikai 1,36 hektāriem, lai gan Āfrikā uz vienu cilvēku ir pieejami 1,55 hektāri, bet Rietumeiropas iedzīvotājs patērē 5 hektāru lielas platības produktus - par 2,84 hektāriem vairāk, nekā ir reģionā.” (tvnet.lv, 2002.07.10.) Autoresprāt, šis pētījums labi pierāda to, ka lielākā daļa pasaules iedzīvotāju pārtērē dabas resursus. Pieaugot iedzīvotāju skaitam, pieaugs arī pārtērēto hektāru skaits. Pēc autores domām, būtu jāievieš tāds likums, par dabas resursu patēriņu. Katrs pasaules iedzīvotājs drīkstētu patērēt tikai tik daudz resursu, cik noteikts. Pēc autores domām, tas būtu veids vismaz kā aizkavēt dabas resursu izsīkšanu.
Arī izsīkstošo resursu aizstāšana ar alternatīviem resursiem varētu aizkavēt dabas resursu izsīkšanu. Piemēram, degvielu aizstāt ar biodegvielu, biodīzeli, biogāzi vai elektrību. Lai nepatērētu tik daudz koku resursu, var izmantot citus materiālus, piemēram, mēbeļu, māju būvei.
Vēl viens veids, autoresprāt, kā pasargāt dabas resursus, būtu atvēlēt vairāk līdzekļu dabas resursu aizsardzībai. Redzot datus par to, cik tam tērē Eiropas Savienība kopumā un Baltijas valstis, autore secina, ka tie ir ļoti niecīgi līdzekļi un nekādus nopietnus aizsardzības pasākumus nevar veikt. Autore uzskata, ka valstīm būtu jāizvērtē prioritātes un jādomā par nākotni, ieguldīt līdzekļus tādos projektos, kur finansējums ir nepieciešams, piemēram, mežu aizsardzība – samazināt koku eksportu.

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register