Nobeigums
Ķīniešu tradicionāla medicīna ir liela Ķīnas kultūras un ikdienas dzīves daļa. Tā ir iemantojusi popularitāti, atpazīstamību un atzinību gandrīz visur pasaulē, jo ir spējusi sevi pierādīt kā lietderīgu un strādājošu metodi, kā uzturēt sevi veselīgu ilgtermiņā un izvairīties no dažādām slimībām. Ikviens ir ieinteresēts uzturēt savu veselību labā stāvoklī, īpaši, ja tas ir izdarāms, neizmantojot mākslīgus līdzekļus, bet gan vienkārši uzturot savu ķermeni un prātu harmonijā, lielākoties cenšoties ieklausīties sevī pašā.
Daoisti visas slimības uzskatīja par disharmonijas zīmi starp Yin un Yang. Ķīnas tradicionālā medicīnā slimību cēloņi tika meklēti kā ārējos faktoros, tā arī iekšējos. Gan ārēju apstākļu veicināts ļaunums, gan arī iekšēja neapmierinātība satricina ķermeņa līdzsvaru un harmoniju. Daoisti balstījās uz ideju, ka visam ķermenim, ieskaitot visas tā apakšsistēmas, ir jāatrodas stāvoklī, kad tas ir harmoniskā līdzsvarā ar Yin un Yang, kas tālāk veido harmoniju ar apkārtējo vidi un dabu. Veselīgs ķermeņa stāvoklis nodrošina mierīgu un nosvērtu prātu, jo prāts un ķermenis ķīniešu medicīnā nav atdalāms viens no otra.
Yin un Yang teorija Ķīnas tradicionālajā medicīnā aktualizē to, ka visam pasaulē ir nepieciešamība būt līdzsvarā, ne tikai cilvēka ķermenī vai prātā. Ir svarīgi dzīvot harmonijā ar sevi, jo tas vien nostiprina cilvēka izturību pret dažādām mentālām vai fiziskām problēmām un ļauj dzīvot pilnvērtīgāku, saticīgāku un veselīgāku dzīvi.
…