Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
11,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:191644
 
Author:
Evaluation:
Published: 11.07.2018.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 10 units
References: Used
Extract

Nobeigums
Ķīniešu tradicionāla medicīna ir liela Ķīnas kultūras un ikdienas dzīves daļa. Tā ir iemantojusi popularitāti, atpazīstamību un atzinību gandrīz visur pasaulē, jo ir spējusi sevi pierādīt kā lietderīgu un strādājošu metodi, kā uzturēt sevi veselīgu ilgtermiņā un izvairīties no dažādām slimībām. Ikviens ir ieinteresēts uzturēt savu veselību labā stāvoklī, īpaši, ja tas ir izdarāms, neizmantojot mākslīgus līdzekļus, bet gan vienkārši uzturot savu ķermeni un prātu harmonijā, lielākoties cenšoties ieklausīties sevī pašā.
Daoisti visas slimības uzskatīja par disharmonijas zīmi starp Yin un Yang. Ķīnas tradicionālā medicīnā slimību cēloņi tika meklēti kā ārējos faktoros, tā arī iekšējos. Gan ārēju apstākļu veicināts ļaunums, gan arī iekšēja neapmierinātība satricina ķermeņa līdzsvaru un harmoniju. Daoisti balstījās uz ideju, ka visam ķermenim, ieskaitot visas tā apakšsistēmas, ir jāatrodas stāvoklī, kad tas ir harmoniskā līdzsvarā ar Yin un Yang, kas tālāk veido harmoniju ar apkārtējo vidi un dabu. Veselīgs ķermeņa stāvoklis nodrošina mierīgu un nosvērtu prātu, jo prāts un ķermenis ķīniešu medicīnā nav atdalāms viens no otra.
Yin un Yang teorija Ķīnas tradicionālajā medicīnā aktualizē to, ka visam pasaulē ir nepieciešamība būt līdzsvarā, ne tikai cilvēka ķermenī vai prātā. Ir svarīgi dzīvot harmonijā ar sevi, jo tas vien nostiprina cilvēka izturību pret dažādām mentālām vai fiziskām problēmām un ļauj dzīvot pilnvērtīgāku, saticīgāku un veselīgāku dzīvi.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,98 €
Work pack Nr. 1366979
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register