Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
5,49
You save:
0,99 (18%)
Discounted price*:
4,50
Purchase
Add to Wish List
ID number:806800
Author:
Evaluation:
Published: 02.01.2014.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Time period viewed: 2013.g. - 2013.g.
Extract

Secinājumi:
Galvenā motivācija ir dzīves līmeņa atšķirības, ko nosaka ekonomiskās vides un dzīves kvalitātes atšķirības. Latvijas darba tirgus nesakārtotība un zemais atalgojums daudzus iedzīvotājus piespiež doties darba meklējumos ārpus valsts.
Raugoties no Latvijas viedokļa, izbraukušie daudzos gadījumos ir kvalificēti, ieguvuši vidējo, vidējo speciālo, nepabeigtu augstāko vai augstāko izglītību, taču strādā savai izglītībai un spējām neatbilstošu un mazāk kvalificētu darbu. Lai veicinātu ilgtermiņā ekonomisko attīstību ir iespējami vairāki risinājumi: ekonomiski aktīvo iedzīvotāju īpatsvara palielināšana, darba algas paaugstināšana, darbaspēka imports, darba ražīguma paaugstināšana vai darbaspēka kvalifikācijas pārmaiņas.
Alga ir tikai viens instruments, kas motivē darbiniekus strādāt Latvijā. Karjeras izaugsme, labs kolektīvs, elastīgs darba laiks, arī ģimene ir papildu faktori, kas veicina cilvēku palikšanu Latvijā. Uzņēmumi, kas nekorekti un ļaunprātīgi izturas pret saviem darbiniekiem, traucē arī godprātīgiem uzņēmējiem atrast darbiniekus, jo šāds priekšstats rodas par visiem.
Latvijai ir būtiski uzlabot uzņēmējdarbības vidi, samazinot birokrātiskos ierobežojumus, lai vairāk motivētu iedzīvotāju saimnieciskās iniciatīvas un vietējo ekonomisko izaugsmi.
Svarīgi ir attīstīt arodbiedrību ietekmi, it īpaši attiecībās ar darba devējiem (līdz šim Latvijā arodbiedrību aktivitātes saistījušās tikai ar prasībām pret valsti).
No valdības viedokļa svarīgi ir veidot valsts pasūtījumu izglītībā. Latvijā ir plašs skolu tīkls, kas varētu veicināt izglītības attīstību atbilstoši darba tirgus tendencēm.
Es novēlu visiem Latvijas iedzīvotājiem būt laimīgākiem un sadzirdēt vienam otru, lai varētu kopā paveikt visu to labāko, lai sirdij būtu prieks. Ja es savas domas varētu izteikt skaļi, tad noteikti, ka mani sadzirdētu. Manuprāt, ka visiem vajadzētu palikt mīļākiem, labākiem, atsaucīgākiem pret valsti un savu tautu. Tāpēc cienīsim mūsu senčus un kopsim viņu atstāto mantojumu - Latviju, lai arī mūsu bērni varētu izbaudīt šīs valsts skaistumu un daiļumu. Maza pasaulīte! Manējā! Jā, katram roka jāpieliek, lai mūsu Latvija aug un kļūst vēl labāka!

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Kāpēc es nevēlos pamest Latviju”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/806800

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register