Autores dzīves vieta – Doles salā – ir nošķirta teritorija, kas atrodas tālu no Salaspils centra, un plānā norādītajām evakuācijas vietām. Proti, tuvākā evakuācijas vieta atrodas apmēram piecu kilometru attālumā no Doles salas. Līdz ar to, lielu plūdu gadījumā, būtu praktiski neiespējami paspēt nokļūt līdz evakuācijas vietām, un labākais risinājums dambja pārrāvuma gadījumā būtu vai nu kāpt uz savas mājas jumta un cerēt, ka tā netiks aizskalota un glābšanas dienesti paspēs cietušos noņemt no jumta un nogādāt drošība, līdz brīdim kamēr ūdens līmenis nebūs pacēlies virs tā, vai arī turēt mājas tuvumā peldlīdzekli, lai nepieciešamības gadījumā varētu to izmantot.
Valsts civilās aizsardzības plāna pasākumu īstenošanai katastrofu gadījumā ministrijas vai citas centrālās valsts iestādes un pašvaldības iesniedz pieprasījumu par līdzekļu piešķiršanu atbilstoši Ministru kabineta 2009.gada 22.decembra noteikumiem Nr.1644 „Kārtība, kādā pieprasa un izlieto budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” līdzekļus”.
Kopumā ņemot vērā esejā aprakstīto, pēc autores domām, HES hidrotehnisko būvju avārija radītu milzīgu plūdu gadījumam, nav pietiekoši sagatavoti, ne tuvāko teritoriju iedzīvotāji (piem., Doles salas iedzīvotāji), ne atbilstošie dienesti, turklāt būtu nopietni jāapdomā par brīdināšanas un informēšanas līdzekļu uzlabošanu – vēl vismaz divu sirēnu novietošanu Salaspilī.
…