Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
3,49
You save:
0,59 (17%)
Discounted price*:
2,90
Purchase
Add to Wish List
ID number:420424
Evaluation:
Published: 14.01.2015.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 6 units
References: Used
Extract

Antiglobālisti īpaši kritizē Pasaules Banku un Starptautisko Valūtas fondu, kurus uzskata par galvenajiem ASV ekonomiskā imperiālisma instrumentiem. Antiglobālisti uzskata, ka tā dod labumu tikai lielražotājiem, galvenokārt multinacionālajām korporācijām un augsti attīstītajām valstīm, bet jaunattīstības valstīm nes tikai ļaunumu. Finanšu tirgus globalizācija esot izraisījusi pasaules ekonomikas nestabilitāti, graujot arī valsts suverenitāti un nacionālo kultūru. Par jaunattīstības valstu aizstāvību iestājas arī Indijas valdības pārstāvis, norādot, ka Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) jaunattīstības valstīm izsniedzot pārāk lielus un pārāk ilglaicīgus aizdevumus, turklāt bieži politisku motīvu vadīts. Pārāk ilgstošas kredītattiecības var kaitēt gan aizdevējam, gan finansējuma saņēmējam. Aizdevumu programmas, kas izstieptas daudzu gadu garumā, bieži nepanāk vēlamo efektu.
Viens no SVF galvenajiem uzdevumiem ir veikt finanšu tirgus uzraudzību un laikus noteikt, kurās valstīs varētu rasties krīze. Šī uzdevuma neefektīva pildīšana bieži kalpo ar kritikas instrumentu. Pastāv uzskats, ka ja Starptautiskais Valūtas fonds būtu darījis savu darbu un laicīgi ziņojis par riskiem un par iespējamo ekonomisko lejupslīdi, tad krīzes nebūtu. Taču šeit ir jāņem vērā, ka SVF pildīja savu uzdevumu un skaidri informēja dalībvalstis par postošām prognozēm finanšu sektorā, taču trūka spējas pārliecināt vadošās dalībvalstis par nepieciešamām reformām. Arī Latvija, jau sākot ar 2004.gadu, katrā gada ziņojumā tika brīdināta, ka līdzšinējā ekonomika nav ilgtspējīga, taču valsts pārvalde ieteikumus neņēma vērā.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −3,27 €
Work pack Nr. 1346234
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Starptautiskais Valūtas fonds un Pasaules Banka: kopīgais un atšķirīgais”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/420424

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register