Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
4,49
You save:
0,49 (11%)
Discounted price*:
4,00
Purchase
Add to Wish List
ID number:677642
Evaluation:
Published: 22.04.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 15 units
References: Used
Extract

Reforma tika atcelta, kaut gan ierēdņiem tā bija izdevīga. Pēc manām domām, tas nozīmē, ka publiskā dienas kartība šajā situācijā politiķiem bija svarīgākā. Pēc klasiskā Dž. Kingdona pētījuma, politiskās dienas kārtības veidošanās ir haotisks process, kurā cīnās problēmas, risinājumi, paši ierēdņi un nejaušas iespējas, lai piesaistīt uzmanību pie konkrētas tēmas. Piedāvājumi nav ģenerēti un apspriesti vajadzības dēļ, bet tie tiek apspriesti tāpēc, ka ierēdņiem ir ieinteresēti tajos pēc saviem personiskiem motīviem.
Izanalizējot politiķu un publikas dienas kārtību traumpunktu reformas kontekstā, esmu secinājusi, ka dotajā situācijā politiķu un publikas dienas kārtība atradās ciešā mijiedarbībā. Politiķu dienas kārtība bija atkarīga no publikas dienas kartības, jo tā sekmēja reformas atcelšanu. Izmantojot kvalitatīvo satura analīzi tika konstatēta publikas pausta neapmierinātība, vilšanās savas valsts politiskā spēka profesionalitātē un kompetencē, kā arī sašutums par notiekošo. Savukārt, politiķu dienas kārtībā varēja konstatēt pielāgošanos publikas paustajam viedoklim, kā arī izteikumus par pieņemta lēmuma kļūdainību. Analīzes izvirzītai problēmai, valsts lēmuma sasteigtas un nepārdomātas pieņemšanas pieļaujamība, manuprāt ir pozitīvs aspekts – publikas dienas kārtībai ir ietekme. Tas nozīmē, ka publikas viedoklim ir spēks, kas dažkārt spēj mainīt notiekošo. Bet nevar nepieminēt arī politiķu dienas kārtības neviennozīmīgumu, jo atsevišķu indivīdu paustais viedoklis (piem.V. Zatlera) ir ļoti tuvs publikas viedoklim. Aplūkota problēma ir svarīga gan publikai, gan politiķiem. Gan publikai, gan politiķiem bija sava ieinteresētība izklāstītājā situācijā. Dienas kārtības krustojās, bet publikai pagaidām izdevās noturēt savu pozīciju problēmjautājumā. Galvenais, manuprāt, ir mazināt nekompetento rīcību politisko jautājumu risināšanā.Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,17 €
Work pack Nr. 1331674
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Traumpunktu reforma medijos: politiķu un publikas dienas kārtība”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/677642

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register