Turcija ir valsts, kas savieno Eiropu un Āziju, kristiešu valstis un islāma valstis. Tās iedzīvotāju skaits pēdējos gados gandrīz divkāršojies. Salīdzinājumā ar Eiropas Savienības valstīm, jo īpaši ar vecajām dalībvalstīm, Turcija ir nabadzīga valsts. Tai bieži tiek pārmesta cilvēktiesību neievērošana. Katra trešā sieviete šajā valstī neprot lasīt un rakstīt.
Šī gada 3. oktobrī sākās gandrīz 40 gadus gaidītās sarunas par Turcijas iestāšanos Eiropas Savienībā. Viedoklis par Turcijas uzņemšanu dažādās valstīs, izraisa dažādas emocijas. Austrija jau sākotnēji neatbalstīja Turcijas uzņemšanu kā pilntiesīgu dalībvalsti, tā ieteica Eiropadomes noslēguma dokumentā ierakstīt, ka Turcijai iestāšanās sarunas var noslēgties nevis ar pilntiesīgu dalībvalsts statusa iegūšanu, bet ar priviliģētu partnerību. Austrijas ministru prezidents Volfgans Šisels teicis, ka ir liels Turcijas draugs, tomēr demokrātija politiķiem prasot respektēt sabiedrības viedokli. Pret Turcijas uzņemšanu Eiropas Savienībā iebilst 80 % Austrijas iedzīvotāju. Ir valstis, kuras atbalsta Turcijas uzņemšanu, Latvijā nav vienots viedoklis, pašlaik tiek spriests par tautas balsošanu, lai noskaidrotu sabiedrības viedokli šajā jautājumā. Eiropas sabiedrībā kopumā valda negatīva attieksme pret Turcijas iestāšanos savienībā, savukārt 71% turki domā savādāk un to atbalsta. Reālā situācija ir tāda, ka liela daļa turku maz zina par ES, tikpat liela daļa ceru uz dzīves uzlabošanos un dzīves līmeņa celšanos. Daļa eiropiešu tomēr atbalsta Turcijas uzņemšanu, un uzsākot sarunas par iestāšanos viņu skaits arvien pieaug.
Ko mēs, latvieši, ko visa Eiropas Savienība iegūs no Turcijas uzņemšanas? Visstrīdīgākais ir jautājums, par ieplūstošo darbaspēku- vieni to uzskata par ieguvumi, citi par draudu.
…