Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:395961
 
Author:
Evaluation:
Published: 20.02.2018.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Pārmaiņu laiks bija ļoti sarežģīts, jo muižniecība nebija gatava pilnībā padoties jauno vēsmu varai un centās izmantot zemnieku neizglītotību, kas bieži arī tika panākts. Tikai vēlāk (19. gds. otrajā pusē) latviešu saimnieki, pateicoties tam, ka tika slēgti “brīvie” nomas līgumi, tika pie turības, kas savukārt ļāva iegūt izglītību, kas bija viens no pamatnoteikumiem nacionālās pašapziņas veidošanās procesā. Protams, ka pārmaiņu procesi vienmēr ir saistīti ar grūtībām, un šoreiz tas nebija izņēmums – liela daļa saimnieku nespēja pārorientēties jaunajos apstākļos un bankrotēja. Šeit jāņem vērā, ka 600 gadu “verdzības” vāciešiem tomēr bija atstājušas savu ietekmi, kuru nebija iespējams izdzēst tik īsā laika periodā.
Šīs likumdošanas iniciatīvas, lai arī aizsāka reformas Krievijas impērijā, tomēr līdz pat gadsimta vidum nebija devušas taustāmu efektu, jo tikai 0,5% no visām klaušu mājām bija nonākušas zemnieku īpašumā.
1861. gadā ar Aleksandra II manifestu dzimtbūšana tika atcelta visā Krievijas impērijas teritorijā, tātad arī Latgalē un, lai arī visa zeme būtībā palika muižniecības rokās, turpmāk visiem zemniekiem tika garantētas zemes platības apstrādei, ko nodeva lietošanā līdz galīgai tās izpirkšanai.
Visi šie notikumi un likumdošanas izmaiņas veicināja un sekmēja pakāpenisku zemnieku turības augšanu, kas savukārt deva iespēju latviešiem izglītoties un sākt sevi apzināties kā vienotu nāciju, kas vēlāk pārauga arī neatkarīgas valsts idejā.

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,48 €
Work pack Nr. 1364829
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register