Dažādu žestu nozīmes ārvalstīs
Citās valstīs ne tikai ar vārdiem runā citu valodu. Arī rokas un pirkstu poza un žesti ārpus sava kultūras loka var novest pie pārpratumiem, tādejādi nostādot tūristus nēertā vai pat bīstamā situācijā.
• OK žests, ko veido īkšķis un rādītājpirksts, nozīmē “super” vai “labi” Ziemeļamerikā un Eiropā. Taču Tunisijā un Beļģijā šis žests var tikt uztverts tā, ka tā rādītājs otru cilvēku tur par “nulli” vai “bezjēdzīgu”. Brazīlijā cilvēkiem tik pierastais žests "OK" nozīmē to pašu, ko citur pasaulē lietotais demonstratīvi izstieptais vidējais pirksts. Ķibele ar šo žestu gadījusies ASV prezidentam Ričardam Niksonam, kad viņš, iznākot no lidmašīnas un sveicot sagaidītājus, ar abām rokām, plati smaidot parādījis "OK".
• V zīme ir populāra Lielbritānijā un Austrālijā, un tā ari izsaka apvainojošu norādi uz dzimumattiecībām. Vinstons Čērčils popularizēja V zīmi kā victory (uzvara) Otrā pasaules kara laikā, taču viņa divpirkstu versija tika izpildīta ar plaukstu uz āru, turpretī uz runātāju vērsta plauksta nozīmē rupji apvainojošo versiju. Tomēr Eiropas lielākajā daļā arī uz iekšu vērsta plauksta nozīmē “uzvara”, tā ka anglis, kurš ar šādu žestu vēlētos apvainot eiropieti, droši vien atstātu nabaga eiropieti dziļā neizpratnē par to, kāda gan uzvara bijusi padomā anglim. Daudzās Eiropas daļās šī zīme nozīmē ari skaitli «divi».
…