Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
7,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:538365
Author:
Evaluation:
Published: 06.11.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 6 units
References: Used
Extract

Kas mūsdienās rada labvēlīgu gaisotni starp dažādām sabiedrības grupām, kas ietekmē šīs atmosfēras attīstību un kā tiek regulēta informācijas apmaiņa starp žurnālistiem un sabiedrisko attiecību speciālistiem? Par žurnālistu savā darbā dēvēšu literāru darbinieku, kas strādā presē, raksta rakstus žurnāliem un laikrakstiem. Sabiedrisko attiecību speciālisti (jeb PR speciālisti) manos piemēros būs tie cilvēki, kas tiešā saskarsmē darbojas ar politiskajiem spēkiem – gan partijām kopumā, gan ar atsevišķiem politiķiem. Šīs abas sabiedrības locekļu grupas savā starpā mijiedarbojas, veidojot publiskas savstarpējās attiecības, kuras analizē gan žurnālisti, gan sabiedrisko attiecību speciālisti, bet vistiešākajā mērā to dara valsts iedzīvotāji, kuri seko līdzi tam, kas tiek publicēts presē par politikas norisēm un ne tikai. Sabiedrības attīstības līmenis ir varas un žurnālistu pozīcijas līdzsvarotājs. Bet vai šīs savstarpējās attiecības ir demokrātiskas attiecības?
Šobrīd politiķi un valdība nedrīkst ietekmēt mediju saturu un darbu, pat arī tad, ja šo mediju darbība tiek finansēta no valsts budžeta līdzekļiem. Bet, vai tā ir bijis vienmēr?
Laikrakstu attīstība bija atkarīga no politiskās situācijas valstī. Žurnālistikas attīstība Latvijā bija cieši saistīta ar “zviedru laikiem”. Kad tie noslēdzās 18.gs. sākumā, noslēdzās arī pirmās Latvijas avīzes iznākšana Rīgā. Pēc tam mūsu valsts tika iekļauta Krievijas sastāvā – šajā laikā avīžu vietā iznāca kalendāri, jo žurnālistikas attīstība bija apturēta. Lūk, cik liela vara bija pār presi un to, kas valstī tiek ziņots. Lai tiktu pienācīgi noorganizēta šāda informācijas ierobežošana, tika organizētas cilvēku grupas, kas uzmanīja informācijas situāciju valstī – līdz ar to – varētu teikt, ka šādu funkciju veica to laiku sabiedrisko attiecību speciālisti, kas bija politisko spēku koordinēti.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −7,48 €
Work pack Nr. 1132150
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register