Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
4,49
You save:
0,54 (12%)
Discounted price*:
3,95
Purchase
Add to Wish List
ID number:905925
Author:
Evaluation:
Published: 24.02.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Time period viewed: 2010.g. - 2010.g.
Extract

PACIENTA IZMEKLĒŠANA
Pirmā saruna ar pacientu
Pirmā saruna ar pacientu notiek 20.01.2010. plkst. 13:00 viņa palātā. Sarunas laikā pacients jūtas apmierinoši, apziņa skaidra. Pacients noskaņots labvēlīgi, sarunājas labprāt.
Pacients x, pirms stacionēšanas - sūdzējies par augstu asinsspiedienu, par asām, velkošām sāpēm mugurā jostas daļā, reizēm ar tirpoņu, dedzināšanas sajūtu, galvas reiboņiem. Pie pārāk lielas slodzes pampst kājas, grūti nostāvēt, līdz ar to veidojas nespēks.
Pacients stāsta, ka atrodas slimnīcā vienu dienu un kad pēc pirmajām procedūrām jūtas nedaudz labāk sāpes esot mazinājušās. Pacients x stāsta, ka ilgos gadus strādājot SIA „ XXX ” ieguvis arodslimību, kas katru gadu jāārstē slimnīcā jāveic noteiktiem izmeklējumi un noteiktas procedūras.
Pacients stāsta, ka no pārtikas labprāt ēd visu un viss vairāk garšojot gaļas ēdieni, dārzeņi (kartupeļi), mazāk uzturā lieto graudaugus, par vēdera izeju sūdzības neesot vēders izejot regulāri. Ēstgribas izmaiņas neatzīmē.
Pacients ir patstāvīgs un īpaša aprūpe nav nepieciešama. Pats spēj apģērbties, paēst, iziet uz labierīcībām, kā arī pacients spēj sevi aprūpēt pilnībā.
Pacients x, stacionēts 19.01.2010. Nosūtīts no ģimenes ārsta ar sūdzībām par pieaugošajām sāpēm muguras jostas daļā, galvas reiboņiem un arteriālo hipertensiju.

ANAMNĒZE
Slimības anamnēze
Pacientam – ir jostas krusta daļu spondiloze ar radikulopātijas paasinājumu. Slimo jau 5 gadus, un 3 gadus atpakaļ slimība tika atzīta kā arodaslimšna un izsniegta 3. grupas invaliditāte. Pacientam ir paaugstināts asinsspiediens, un pēc ģimenes ārsta norādījuma tiek lietotas „Betaloc – Zok tab. 50 mg 1x dienā un Prestarium 5mg no rīta.
Tāpat pacients pēc ģimenes ārsta norādījuma pret sāpēm lieto Profenac tabletes 1x dienā, bet pie spēcīgākām sāpēm pacients lieto 2 x dienā šīs tabletes, bet ja nelīdz šis medikaments tad pacients lieto Neiromedin tab. 1x dienā. No šiem spēcīgajiem medikamentiem reizēm pacientam tiek kairināts kuņģis un pie kuņģa sāpēm pacients vēl lieto Raniberl 300 mg, bet medikaments tiek lietots tikai tad kad sāpes ir kuņģa rajonā.
Šobrīd ārsts slimnīcā pacientei ir nozīmējis i/v – Sol. Na Cl 0,9%, MgSO4- 25% i/m –Almirali, p/o – Neiromedini, omeprozoli, norvasc, sortis, kā arī pacientam ir nozīmētas fizikālās terapijas procedūras.

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Aprūpes plāns terapijā”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/905925

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register