Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
4,99
You save:
0,55 (11%)
Discounted price*:
4,44
Purchase
Add to Wish List
ID number:822887
Evaluation:
Published: 21.04.2013.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 9 units
References: Used
Extract

SECINĀJUMI
1. Pētot fonda grāmatvedības politiku un organizāciju priekšnoteikumus var viennozīmīgi apgalvot, ka grāmatvedības politika daļēji atbilst Starptautisko Grāmatvedības Standartu Prasībām un Starptautisko Finanšu Standartu pamatnostādnēm, lai gan Latvijas vides aizsardzības fonda administrācija ir no valsts budžeta finansēta iestāde.
2. Vērtējot grāmatvedības organizāciju fondā, tika konstatēts, ka tā daļēji atbilst Finanšu pārskatu izstrādāšanas pamatnostādnēm, jo tai ir skaidri izvirzīts mērķis – sniegt skaidru, nozīmīgu, salīdzināmu un galvenais ticamu informāciju par fonda darbību un materiālo, finanšu resursu izmantošanu. Finanšu pārskatos tiek ietverta informācija, kas ir atspoguļota grāmatvedības pārskatos, pārbaudīta inventarizācijas procesā vai arī salīdzināta ar valsts kases datiem.
3. Iestādes finanšu pārskati tiek sagatavoti ievērojot iestādes darbības nepārtrauktības paņēmienu. Pārskats tiek sastādīts saskaņā ar uzkrāšanas principu, kas nozīmē, ka darījumi un citi notikumi tiek atzīti tad, kad tie notiek, nevis tad, kad tiek saņemta vai samaksāta nauda par tiem.
4. Pamatlīdzekļi bilancē tiek uzrādīti atlikušajā vērtībā. Aprēķinot pamatlīdzekļu nolietojumu, grāmatvedības uzskaitē pielieto lineāro metodi un aprēķina nolietojumu vienmērīgi pa pārskata periodiem.
5. Finanšu pārskatu sastādīšanas un harmonizācijas galvenais mērķis ir palīdzēt to lietotājiem starptautiskā mērogā labāk izprast darbojošos organizācijas finanšu stāvokli un veikt to kvalificētu analīzi.
6. Latvijas grāmatvedības sistēmā bilances aktīvi ir sakārtoti pēc funkcionālās nozīmes, proti, izdevumus klasificē pēc to funkcijām, bet pasīvi - pēc juridiskās nozīmes (pašu kapitāls un parādu saistības).
7. Bilance un tās pielikumi tiek uzskatīti kā galvenie organizācijas finanšu analīzes avoti un bilance ir uzskatāma par primāro, bet dotāciju uzskaite par sekundāro finanšu pārskatu sastāvdaļu.
8. Fonda administrācijas sastādītajā finanšu pārskatā salīdzinot ar starptautiskajiem finanšu pārskatu standartiem galvenās atšķirības ir tādas, ka fonda pārskatā netiek iekļauta informācija par: peļņas vai zaudējumu aprēķinu, akciju vai kapitāldaļu lielumu citos meitas vai asociētajos uzņēmumos, kredītsaistības un naudas plūsmas pārskatu, kā arī grāmatojumu veikšana un uzrādīšana grāmatvedībā notiek saskaņā ar Latvijas likumdošanas prasībām.

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Grāmatvedības finanšu pārskatu standartu pielietojums”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/822887

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register