NOBEIGUMS
Prakses laikā ieguvu sev ļoti noderīgu un vērtīgu pieredzi, kas saistīta ar Kriminālprocesa likuma un Krimināllikuma pielietošanu praksē, guvu arī praktisku priekšstatu par tiesas organizatorisko uzbūvi un ikdienas darbu, tiesas sēžu sekretāra, tiesneša palīga un tiesneša kriminālprocesuālajām darbībām, pienākumiem un izstrādājamiem procesuālajiem dokumentiem krimināllietu sagatavošana iztiesāšanai, iztiesāšanas un pēc iztiesāšanas stadijās.
Pildot prakses vadītājas uzdevumus sastapos ar dažādām nepilnībām. Piemēram, lasot un analizējot iesniegtas apelācijas sūdzības bieži vien saskaros ar iesniegta dokumenta neskaidro saturu, gan pēc būtības, gan arī juridiskā pamatojumā. Savukārt minētais liek aizdomāties par sastādītāja kompetenci. Prakses laikā ievēroju arī to, ka gan apsūdzētais, gan arī citi lietas dalībnieki bieži vien izmanto nekvalitatīvo juridisko palīdzību, jo tiem, iespējams, nepietiek līdzekļu kompetentam juristam, vai arī kļūdaini uzskatot, ka tiesas darbinieka pienākumos ietilpst arī juridisko konsultāciju sniegšana lietas dalībniekiem.
Pildot prakses vadītājas uzdevumus, piedalījos arī apmeklētāju pieņemšanā, ko …………………………………tiesā veic tiesas konsultanti. Apmeklētāju pieņemšanas laikā nācās secināt, ka vairākumā gadījumu, apmeklētāji nesaprot, ka tiesu darbinieku kompetencē neietilpst juridiska rakstura konsultāciju sniegšana.
Neskatoties uz to, ka Latvijā ir daudz juridisko biroju un advokātu prakses vietu, lielākai sūdzību iesniedzēju daļai joprojām ir priekšstats par to, ka tiesā ne tikai skata krimināllietas, bet vēl sniedz juridiskās konsultācijas par to, kas būtu vai nebūtu nepieciešams tāda vai citāda nolēmuma pieņemšanai. Uzskatu, iepriekš minētais personu priekšstats ir izskaidrojams ar cilvēku neinformētību par tiesas kompetenci.
Prakses laikā, iepazīstoties ar tiesas darbību un tiesas sēžu norisi, būtiskos trūkumus neesmu konstatējis. Taču neskatoties uz to, uzskatu, trūkumi ir konstatējami tieši KPL noteiktajā tiesiskajā regulējumā. Proti, KPL noteiktais tiesiskais regulējums ir grūti uztverams, jo normatīvajā aktā pastāv daudz nosacījumu, kas atkārtojas…