Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
3,49
You save:
0,63 (18%)
Discounted price*:
2,86
Purchase
Add to Wish List
ID number:486826
Author:
Evaluation:
Published: 25.04.2006.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 4 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Ievads    3
2.  Tiesmedicīniskās ekspertīzes jēdziens un būtība    4
3.  Miesas bojājumu novērtēšana    7
3.1.  Smagi miesas bojājumi    8
3.2.  Vidēja smaguma miesas bojājumi    8
3.3.  Viegli miesas bojājumi    9
4.  Miesas bojājumu izpēte    10
5.  Nobeigums    12
  Izmantotā literatūra    13
  Apliecinājums    14
Extract

1. Ievads

Tiesu medicīna pasaules attīstītajās valstīs ieņem stabilu vietu medicīnas un augstākās izglītības sistēmā. Tās nozīme tiek uzsvērta un pastāvīgi palielinās citu medicīnas nozaru vidū. Vēstures gaitā tā kā sistemātiska zinātne un praktiska medicīnas disciplīna ir attīstījusies un turpina attīstīties kopā ar citām zinātnes nozarēm, kas ir ar to saistītas.
Mūsdienu tiesu medicīna ir patstāvīga zinātnes nozare, kurā tiek apvienotas ne tikai medicīnas, bet arī citu zinātņu, kā, fizika, ķīmija, matemātika, kriminālistika, jurisprudence, pētījumi un to praktiskā izmanošana cilvēka tiesību un veselības aizsardzībai. Tā ir saistīta ar prokuratūras un tiesas iestāžu mērķu realizāciju un tai pašā laikā ar noziegumu, traumu un slimību izpēti un profilaksi.
Tiesu medicīnas praksē lieto dažādas speciālas izmeklēšanas metodes. Daļa no tām ir aizgūta no dažādām medicīnas nozarēm, kā arī no citām zinātnēm. Plaši izplatās un stabili iesakņojas praksē metodes, kas ir zinātniski pamatotas un vienkāršas darbā. Pastāvīgi pieaugošais praksē lietoto izmeklēšanas metožu skaits dod iespēju arvien labāk argumentēt un objektivizēt ekspertu atzinumus. Tiesmedicīniskā ekspertīze kā izziņas process nestāv uz vietas, bet pastāvīgi attīstās un padziļinās.
Visbiežāk sastopamais dzīvu personu ekspertīzes veids ir miesas bojājumu rakstura un smaguma pakāpes noteikšana. Šīs ekspertīzes īpatsvars ir vislielākais no visiem dzīvo personu ekspertīzes veidiem, tamdēļ autora prakses atskaites mērķis ir izpētīt tieši šo ekspertīzes veidu, tā novērtēšanu un bojājumu izpētes kārtību.


2. Tiesmedicīniskās ekspertīzes jēdziens un būtība.

Tiesmedicīniskā ekspertīze ir procesuāla darbība, ko veic tiesu medicīnas eksperts saskaņā ar procesa virzītāja lēmumu krimināllietā vai tiesas lēmumu krimināllietā vai civillietā, vai puses lūgumu civillietā un pēc kuras tiek sniegts zinātniski pamatots atzinums par krimināllietā vai civillietā noskaidrojamiem apstākļiem.
Tiesu medicīnas eksperts ir ārstniecības persona ar augstāko izglītību, tiesu medicīnas lietpratējs, kuram ir speciālas zināšanas tiesu medicīnā un kuram uzdots likumā noteiktajā kārtībā veikt ekspertīzi.
Pēc izziņas orgānu un tiesas ieskatiem kriminālprocesā vai civilprocesā saskaņā ar pastāvošajām likumdošanas normām par ekspertu vai speciālistu var pieaicināt arī jebkuru citas medicīnas nozares ārstu.
Tiesmedicīniskās ekspertīzes objekti ir fiziskas personas, kuru dzīvībai un veselībai nodarīts kaitējums, vardarbīgā (slepkavība, pašnāvība, nelaimes gadījums) vai pēkšņā nāvē mirušas personas, lietiskie pierādījumi, kā arī, ja nepieciešams, - krimināllietu vai civillietu materiāli un citi objekti, kuru izpēte var sniegt atbildes uz jautājumiem, kas uzdoti lēmumā (lūgumā) par ekspertīzes noteikšanu.
Atbilstoši izmeklējamiem objektiem un to izpētē nepieciešamām zināšanām un metodēm ir izveidojušās vairākas galvenās tiesu medicīnas disciplīnas, tādas kā, tanatoloģija un līķu apskate notikuma vietā, tiesu patoloģija un līķu tiesmedicīniskā ekspertīze, klīniskā tiesu medicīna un dzīvo personu tiesmedicīniskā ekspertīze, tiesu bioloģija, tiesu toksikoloģija, tiesu odontoloģija, tiesu psihiatrija, medicīniskā kriminālistika. Minētās disciplīnas var sadalīt arī vairākās apakšdisciplīnās.


Pastāv vairāki tiesmedicīnisko ekspertīžu veidi:
1) pirmreizējā ekspertīze - tā tiek veikta, pamatojoties uz pirmreizēju ekspertīzes pieprasītāja lēmumu (lūgumu);

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Miesas bojājumu noteikšana”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/486826

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register