Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
3,99
You save:
0,48 (12%)
Discounted price*:
3,51
Purchase
Add to Wish List
ID number:130642
Author:
Evaluation:
Published: 14.11.2007.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Ievads    3
2.  Prakses uzdevumu atspoguļojums    4
3.  Nobeigums    10
4.  Pielikums    14
Extract

Es Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes krimināltiesisko praksi veicu laikā no ----------------- Rīgas apgabaltiesā.
Praksi vadīja Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas tiesnese _________, kura palīdzēja gūt priekšstatu par Rīgas apgabaltiesas darbību, vēsturi un iepazīstināja ar Rīgas apgabaltiesas kompetencē esošajām lietām. Prakses laikā iepazinos ne tikai ar tiesas darbību reglamentējošiem normatīvajiem aktiem, bet guvu arī praktisku priekšstatu par tiesas organizatorisko uzbūvi un ikdienas darbu, tiesas darbinieku kriminālprocesuālajām darbībām un saistītajiem dokumentiem krimināllietu sagatavošanas iztiesāšanai, iztiesāšanas un pēc iztiesāšanas stadijās, kā arī strādāju pie Rīgas apgabaltiesas tiesneses __________ pārziņā esošajām krimināllietām, sastādot procesuālo dokumentu projektus, kas ir aplūkojami prakses atskaites pielikumā.
Prakses laikā iepazinos ar tādiem tiesas darbību regulējošajiem un ikdienā izmantojamajiem tiesību aktiem kā, piemēram, likumu „Par tiesu varu”, Krimināllikumu (turpmāk tekstā saukts – KL), Kriminālprocesa likumu (turpmāk tekstā saukts – KPL), 2007.gada 18.aprīļa kārtība Nr.1-2.1/9 „Dokumentēšanas un dokumentu kārtošanas organizēšanas kārtība apgabaltiesās un rajonu (pilsētu) tiesās un administratīvajās tiesās”.
Latvijas Republikā līdzās likumdošanas un izpildu varai pastāv neatkarīga tiesu vara. Tiesu vara Latvijas Republikā pieder rajonu (pilsētu) tiesām, apgabaltiesām, Augstākajai tiesai un Satversmes tiesai. Latvijas Republikā saskaņā ar likuma „Par tiesu varu” 29.pantu, 35. pantu un 43. pantu ir trīs instanču tiesu sistēma, kas sastāv no trīsdesmit četrām rajonu (pilsētas) tiesām kā pirmās instances tiesām, apelācijas instances tiesām jeb apgabaltiesām, kas Latvijā ir sešas un augstākas instances tiesas jeb Latvijas Republikas Augstākā tiesas.
Sākotnēji apmeklēju tiesas sēdes, lai redzētu tiesu darbu krimināllietu iztiesāšanā, kā arī iepazinos ar vairāku krimināllietu materiāliem.
Papildus nosauktajam es iepazinos arī ar tiesas kancelejas un sekretāru darbu, tā izprotot dokumentu pieņemšanas un izsniegšanas, kā arī lietas sagatavošanas procesu.
Kad biju guvusi nelielu ieskatu krimināllietu izskatīšanas un sagatavošanas organizācijā, iestādes prakses vadītāja man uzticēja sagatavot vairākus dokumentus, kuri nepieciešami krimināllietas iztiesāšanai. Tie bija vairāki lēmumi un to projekti par krimināllietas iztiesāšanas laiku un vietu, sodu saskaitīšanu, galīgā soda noteikšanu. Papildus nosauktajam es iepazinos ar tiesā ienākošajām krimināllietām, lai pārbaudītu to atbilstību Kriminālprocesa likuma 486.pantam, kurš noteic tiesas rīcību pēc krimināllietas saņemšanas.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −5,11 €
Work pack Nr. 1137367
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Prakses atskaite Rīgas apgabaltiesā”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/130642

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register