Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
2,49
You save:
0,32 (13%)
Discounted price*:
2,17
Purchase
Add to Wish List
ID number:323596
Author:
Evaluation:
Published: 12.03.2010.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Mērķis
28.12.2009.
Paņemt pacientam asins analīzes no vēnas.
Ievadīt pacientam medikamentu i/v (izdarīt i/v injekciju pacientam)
Darbība
Pieņemu maiņu. Sadalu zales slimniekiem. Dokumenteju medikamentu izlietojumu nodaļā. Veicu analižu rezultātu identificēšanu un sakartoju slimības vestures .
Informēju pacientu, ka tiks veiktas asins analīzes veselības stāvokļa noteikšanai. Asins paraugs tiks ņemts no vēnas no rīta (tukšā dūšā )
Pareizi aizpildu nosūtījuma lapu. Sagatavoju nepieciešamo aprīkojumu (vates tampons, ādas dezinfekcijas līdzeklis, stobriņi asins ņemšanai (uz kuriem ir uzrakstīts pacienta vards, uzvārds, personas kods, nodaļa, datums), adata asins ņemšanai, adapteris, žņaugs, plāksteris)
Nomazgāju rokas, uzvelku cimdus. Eju pie pacienta, identificēju viņu. Pārliecinos, ka uz stobriņa ir pareizi uzrakstīti pacienta dati.
Uzlieku pacienta rokai žņaugu, dezinficēju punkcijas vietu ar ādas dezinfekcijas līdzekli- no perifērijas uz centru. Punktēju vēnu. Ievadu adatu vēnā, atlaizu žņaugu un paņemu 4 stobriņus asiņu. Izņemu adatu un punkcijas vietai piespiežu dezinfekcijas līdzeklī samitrinātu vates tamponu, uzlīmēju plāksteri, pasaku, ka 5 min vates tampons jāpatur piespiests pie dūriena vietas. Ielieku stobriņus ar asinīm groziņā (speciāli paredzets analīžu transportēšanai), lai masu palīgs tos nogādātu laboratorijā. Informēju pacientu par procedūras norisi un nepieciešamību.
Izlasu ārsta uzrakstīto ordināciju;
Salīdzinu medikamenta etiķeti ar uzrakstīto ordināciju, pārliecinos par medikamenta nosaukumu, ordinēto devu, laiku un ievadīšanas viedu. Paņemu, sagatavoju nepieciešamo aprīkojumu. Nomazgāju rokas. Sagatavoju medikamentu devu atbilstoši ievadīšanas veidam. Nogādāju medikamentu līdz pacienta gultai. Identificēju pacientu. Uzvelku vienreiz lietojamos cimdus. Izskaidroju pacientam procedūras gaitu, mērķi. Palīdzu pacientam ieņemt guļus stāvokli. Apskatu injekcijas vietu, novērtēju ādas izskatu, izpalpēju vēnu. Notīru injekcijas vietu ar spirta samērcētu vates tamponu virzienā no centra uz perifēriju. Centrāli no injekcijas vietas uzlieku venozo žņaugu. Noņemu aizsargvāciņu no adatas. Izdaru dūrienu. Adata ir vēnā, ja pavelkot šļirces virzuli nedaudz atpakaļ, parādās asinis. Lēnam ievadu medikamentu, vēroju pacienta reakciju. Izņemu adatu un injekcijas vietai piespiežu sterilu vates tamponu . informēju pacientu, ka vates tampons jātur piespiests dūriena vietai apmēram 5 minūtes. Novelku cimdus, nomazgāju rokas. Dokumentēju medikamenta došanu.

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Prakses dienasgrāmata slimnīcā”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/323596

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register