Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
6,49
You save:
0,84 (13%)
Discounted price*:
5,65
Purchase
Add to Wish List
ID number:608747
Author:
Evaluation:
Published: 19.09.2018.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Time period viewed: 2011.g. - 2015.g.
Extract

SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Uzņēmuma grāmatvedības kārtošana nav sarežģīta, jo Uzņēmumam realizācija notiek tikai vienam klientam – Krievijas uzņēmumam (reģistrēts nodokļu maksātājs Krievijā) un Uzņēmumam nav daudz piegādātāju.
Uzņēmums sniedz tikai viena veida pakalpojumus tikai vienam klientam. Līdz ar to Uzņēmums neveic pakalpojumu uzskaiti un nekalkulē pašizmaksu. Attiecīgi, Uzņēmums arī neveido krājumus un Uzņēmumam nav preču un gatavās produkcijas pārdošanai.
Uzņēmuma metodika paredz avansa norēķinus skaidrā nauda, bet Uzņēmumam kontu plānā nav paredzēts konts 2610 „Kase”. Lai gan neviens Uzņēmuma darbinieks nav vēlies saņemt darba algu skaidrā naudā, tomēr darba līgumā ir noteikts, ka darba apmaksa var tikt veikta skaidrā naudā. Arī Darba likumā ir noteikts, ka darba alga ir izmaksājamā skaidrā naudā, ja vien darbinieks un darba devējs nav vienojušies par darba algas izmaksu bezskaidrā naudā. Līdz ar to autores ieteikums būtu papildināt kontu plānu ar kontu 2610 „Kase” un uzskaiti šajā konta veikt pēc nepieciešamības.
Lai gan līdz šīm brīdim Uzņēmumam nav bijusi peļņa un arī pēc apliekamā ienākuma koriģēšanas UIN deklarācijā, uzņēmuma ienākuma nodoklis netika aprēķināts, kontu plānu ir jāpapildina ar izdevumu kontu 8810 aprēķināta UIN uzskaitei. Jebkura kapitālsabiedrība tiek dibināta ar mērķi gūt peļņu un pienāks brīdis, kas Uzņēmumam būs ienākumu summa, no kuras būs jāmaksā UIN. Uzskaitot UIN citā izdevumu kontā, var rasties kļūdas UIN deklarācija koriģējot apliekamo ienākumu, jo var gadīties, ka par UIN summu apliekamais ienākums tiks samazināts vai palielināts.
Uzkrāto saistību uzskaitei būtu korektāk izveidot citu kontu, piemēram, 5319 „Uzkrātās saistības”. Uzkrātās saistības Uzņēmuma bilancē uzrāda postenī „Nākamo periodu ieņēmumi”, kas nav korekti, jo uzkratās saistības ir kreditoru parāds un bilancē īstermiņa kreditoros ir tiem paredzēts postenis „Uzkrātās saistības”.

Author's comment
Editor's remarks
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −9,10 €
Work pack Nr. 1367414
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Prakses vietas grāmatvedības uzskaites un lietvedības raksturojums”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/608747

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register