Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
5,49
You save:
0,60 (11%)
Discounted price*:
4,89
Purchase
Add to Wish List
ID number:858248
Author:
Evaluation:
Published: 08.04.2011.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Motivācijas sistēma uzņēmumam SIA „Lāči”
Personāla motivēšana ir pietiekami sarežģīts process, kurā ne vienmēr ir iespējams pielietot kaut kādu vienu noteiktu standartmetodi. SIA „Lāči” motivācija balstīta uz Maslova teoriju. Lai panāktu, ka darbinieki efektīvi strādā uzņēmuma mērķu sasniegšanā, katrā situācijā jāizvēlas vispiemērotākais darbinieku stimulēšanas veids. Laba vadītāja uzdevums ir noteikt darbinieku motivācijas ierosinātājus un virzīt darbinieku uzvedību noteiktu uzņēmuma
mērķu sasniegšanai. Lai pilnībā atvērtos darbinieka spējas, uzņēmumā ir nepieciešams radīt atbilstošus apstākļus. Efektīvai darbinieku motivācijai nepieciešams radīt kompleksu motivācijas sistēmu SIA „Lāči”.
Fizioloģiskās vajadzības - lai darbinieki būtu apmierināti ar savu darbu un būtu motivēti strādāt un paaugstināt darba ražīgumu, ir nepieciešami labi darba apstākļi – apgaismojums, vizuālais noformējums, gaisa kondicionieris, kvalitatīvas darbam nepieciešamās iekārtas un elektropreces. Uzņēmums nodrošinās saviem darbiniekiem labvēlīgus un komfortus darba apstākļus, pareizu darba režīmu, kā arī iespēju paēst darba vietā. Tāpat tiek ievērotas arī vajadzības pēc drošības darbā: ugunsdrošība, evakuācijas iespējas, ārējo draudu novēršana, garantēts darbs un atalgojums (ar līguma palīdzību), sociālā apdrošināšana, darba un vides drošība.
Drošības vajadzības – ugunsdrošība, evakuācijas iespējas, darba algas paaugstināšana, prēmijas, apbalvojumi atkarībā no padarītā darba. Svarīgi ir veselības aizsardzība un apdrošināšana, darba drošība, kā arī garīgā stresa līmeņa samazināšana darba vietā.
Sociālās vajadzības – labvēlīga saskarsme, kopīgu pasākumu atzīmēšana, mērķu vienotība un kopīga konfliktu risināšana. Tiks rīkoti kopīgi uzņēmuma pasākumi, atzīmētas jubilejas, darbinieki tiks nodrošināti ar nepieciešamo informāciju, kā arī darbinieki tiks tendēti mērķu vienotībai un uzņēmuma simbolikas izveidei ar īpašu pieeju darbam.
Atzīšanas vajadzības - darbiniekiem ir svarīgi, lai uzņēmumā, kurā viņi strādā būtu karjeras izaugsmes perspektīvas. Uzņēmuma ir jāpiedāvā darbiniekiem dažādi kvalifikācijas paaugstināšanas veidi – kursi, semināri, apmācības, kā arī jābūt atvaļinājuma garantijām. Darbinieki tiks novērtēti pēc viņu centību un ieguldījumu darbā (uzslavas, prēmijas, apbalvošanas).
Pašapliecināšanās vajadzības - svarīgi ir lai, uzņēmuma vadītājs būtu par piemēru saviem darbiniekiem – viņam jābūt pārliecinātam par savām spējām, intelektuālam, saprotošam, mērķtiecīgam uz sava uzņēmuma mērķu sasniegšanu, kā arī spējīgam pārliecināt savus padotos darbiniekus tiekties sasniegt gan savus personiskos mērķus, gan uzņēmuma mērķus. Lai darbinieki justos svarīgi uzņēmumā, vadītājam un tiešajiem vadītājiem ir jānovērtē darbinieks, jāuzzina darbinieku viedokļi, jāuzklausa darbinieku domas un priekšlikumi. Pašam vadītājam arī būtu jādalās ar savām domām un priekšlikumiem. Darbiniekiem būs iespēja sevi pilnveidot un attīstīt reizē ar uzņēmumu – jo sekmīgāk un veiksmīgāk strādās darbinieki, jo lielākas iespējas būs attīstīties pašam uzņēmumam, paplašinot to un tā darbības sfēras.


Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,62 €
Work pack Nr. 1241028
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Praktiskais darbs personāla vadībā par uzņēmumu SIA "Lāči"”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/858248

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register