Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
3,49 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:394544
 
Author:
Evaluation:
Published: 16.01.2018.
Language: Latvian
Level: Secondary school
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Partenons (grieķu: Παρθενών) ir grieķu dievietei Atēnai celts templis Atēnās. Tā krāšņums kalpoja diviem mērķiem: godināt Atēnu, lai viņa arī turpmāk palīdzētu savai pilsētai un tautai, un demonstrēt citām valstīm Atēnu bagātību un varenību. Tas tika celts aptuveni piecus gadsimtus pirms mūsu ēras. Šis ir viens no visnozīmīgākajiem kultūras pieminekļiem, kas ir labi saglabājies no Klasiskās Grieķijas laikiem. Partenons joprojām simbolizē Seno Grieķiju un Atēnu demokrātiju. Grieķijas kultūras ministrija plāno restaurēt šo celtni.

ARTEMĪDAS TEMPLIS EFESĀ (ap 550-325 p.m.ē., Efesa, Turcija) Templis tika iekļauts Septiņu pasaules brīnumu sarakstā tā lieliskās arhitektūras un milzīgo izmēru dēļ. Tas bija ievērojami plašāks nekā Partenons un viens no lielākajiem jebkad uzceltajiem seno grieķu tempļiem. Artemīdas templis bija ne tikai viens no lielākajiem grieķu tempļiem, bet arī viens no pirmajiem, kas celts tikai no marmora. Diemžēl līdz mūsdienām ir saglabājušies tikai nedaudzi tempļa fragmenti, proti, ir atrakts tempļa podijs un atjaunota viena kolonna. FAKTI Krēza templis - 55*110m; Klasiskais templis - 78,5*131m; Attālums starp diviem balstiem - 6,5m; Kolonnas augstums - 20m, diametrs - aptuveni 6,5m; Arhitrāva bloka garums - 8,75m; masa - 40 tonnas.
Ēkas nelielas, pieticīgas, 1-2 stāvi, celtas no akmens vai māla. Mājām nebija logu, tās atradās cieši cit pie citas. Mājas dzīve koncentrējās ap iekšējo pagalmu, kuru aptvēra kolonāde. Mājai bija jābūt racionāli iekārtotai, funkcionāli efektīvai, bet ne greznai.
Augstāka ranga cilvēkiem mājā nošķīra 4 daļas- sieviešu daļu, vīriešu daļu un vergu istabu un koplietojamās telpas (guļamistabu, vannas istabu, dievu pielūgsmes vietas.)

Author's comment
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register