Ministru Kabineta likumdošanas iniciatīvas tiesībās.
Likumprojektus var iesniegt Saeimai valsts prezidents, Ministru kabinets, Saeimas komisijas, ne mazāk kā pieci deputāti, kā arī šinī Satversmē paredzētos gadījumos un kārtībā viena desmitā daļa vēlētāju.
(LR Satversmes 65.pants)
Ministru prezidenta tiesības pieprasīt Saeimas ārkārtas sesiju vai sēžu sasaukšanu.
Saeimas prezidijam ir jāsasauc Saeimas sēde, ja to prasa Valsts prezidents, Ministru prezidents vai ne mazāk kā viena trešā daļa Saeimas locekļu.
(LR Satversmes 20.pants)
(1) Saeimas ārkārtas sesiju vai ārkārtas sēdi sasauc Prezidijs pēc sava ierosinājuma, kā arī pēc Valsts prezidenta, Ministru prezidenta vai ne mazāk kā vienas trešdaļas Saeimas deputātu prasības (Satversmes 19. un 20.p. ),kurā jānorāda apspriežamā darba kārtība.
(2) Pēc šādas prasības saņemšanas prezidijs sasauc Saeimas ārkārtas sesiju vai ārkārtas sēdi prasībā norādītajā dienā, bet, ja prasībā nav norādīta, ārkārtas sesiju – ne vairāk kā 48 stundu laikā, bet ārkārtas sēdi kārtējās sesijas laikā – ne vēlāk kā 24 stundu laikā.
(3) Par ārkārtas sesijas vai ārkārtas sēdes sasaukšanu jāpaziņo ar radio un televīzijas palīdzību un, ja iespējams, katram deputātam individuāli.
(4) Ārkārtas sesijā vai ārkārtas sēdē izskatāmi tikai tie darba kārtības jautājumi, kuri norādīti ierosinājumā vai prasībā par ārkārtas sesijas vai ārkārtas sēdes sasaukšanu, un pēc šo jautājumu izskatīšanas sesiju vai sēdi slēdz.
(Saeimas Kārtības rullis 38.pants )
Ministru kabineta locekļu tiesības piedalīties Saeimas sēdēs.
Ministriem, ja arī viņi nav Saeimas locekļi, un ministru pilnvarotām atbildīgām valsts amatpersonām ir tiesība piedalīties Saeimas un tās komisiju sēdēs un iesniegt papildinājumus un pārlabojumus pie likumprojektiem.
(LR Satversmes 63.pants).…