Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
3,49
You save:
0,45 (13%)
Discounted price*:
3,04
Purchase
Add to Wish List
ID number:859738
Author:
Evaluation:
Published: 19.01.2015.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

Tiesu prakse
2010.gadā Igaunijas Neatkarīgā jūrnieku arodbiedrība iesniedza prasību tiesā pret Igaunijas kuģniecības kompāniju «Tallink Grupp», kas nodarbojas ar pasažieru pārvadāšanu, par darba līgumu nosacījumu neievērošanu. Tiesā iesniegtajā prasībā norādīts, ka «Tallink» pārkāpusi līguma noteikumus, jo nav īstenojusi solījumu palielināt strādājošo algas par 6%, kā arī pārcēlusi daļu darbinieku no pilnas slodzes uz nepilnas slodzes darbu.

1994.gada lieta Nr.C-381/93 - Eiropas Kopienu Komisija pret Francijas Republiku.
Eiropas Kopienu Komisija cēla prasību saskaņā ar EEK līguma 169. pantu, lai atzītu, ka, atstājot spēkā maksājumu iekasēšanas sistēmu attiecībā uz pasažieru izkāpšanu no kuģiem un iekāpšanu kuģos, kas izmanto ostas iekārtas, kuras atrodas tās kontinentālajā teritorijā vai uz salas, un iebraukšanu no ostām, kas atrodas citās dalībvalstīs, vai došanos uz tām, ievērojot to, ka pasažieru pārvadāšanas gadījumā starp divām ostām, kas atrodas valsts teritorijā, šie maksājumi tiek iekasēti tikai par iekāpšanu, lai aizbrauktu no kontinenta vai salas ostas, un, piemērojot augstākas maksājumu likmes attiecībā uz pasažieriem, kuri iebrauc no citu dalībvalstu ostām vai iekāpj, lai dotos uz citu dalībvalstu ostām, nekā attiecībā uz pasažieriem, kuri dodas uz valsts teritorijā esošu ostu, Francijas Republika nav izpildījusi savas saistības saskaņā ar 1. pantu Padomes 1986. gada 22. decembra Regulā (EEK) Nr. 4055/86, ar ko brīvas pakalpojumu sniegšanas principu piemēro jūras pārvadājumiem starp dalībvalstīm un starp dalībvalstīm un trešām valstīm .
Tiesa prasību apmierināja.

2008.gadā Тallinas apriņķa tiesa atzina par likumīgu Patērētāju aizsardzības departamenta lēmumu par smēķēšanas aizliegumu uz «Tallink» kuģiem. Patērētāju aizsardzības departaments tika nosūtījis rīkojumu prāmju kompānijai, kas paredz ievērot tabakas lietošanas likumu, proti, aizliedz smēķēt izklaides vietās. «Tallink» tika pārsūdzējis šo lēmumu tiesā. Tajā pašā laikā tiesa neatzina par tiesisku piedzīt 10000 igauņu kronas lielu sodu.

2004.gada lieta Nr. 2004-01-06, Latvijas Republikas Satversmes tiesa.
Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa –2004. gada 5. janvārī izskatīja akciju sabiedrības «Rīgas Jūras līnija» sūdzību par Valsts robežsardzes Rīgas pārvaldes priekšnieka vietas izpildītāja Leonarda Doniķa 2003. gada 29. augusta lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā Nr. 2932-03098, ar kuru, pamatojoties uz APK 114.2 panta pirmo daļu, akciju sabiedrībai «Rīgas Jūras līnija» uzlikts naudas sods 250 latu apmērā. Minētajā lietā tika konstatēts, ka 2003. gada 29. augustā akciju sabiedrība «Rīgas Jūras līnija» kā pārvadātājs ar tai piederošo kuģi «Baltic Kristina» atveda uz Latviju Zviedrijas Karalistes pilsoni bez derīgiem ceļošanas dokumentiem (pases derīguma termiņš bija īsāks par trim mēnešiem).
Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesa nolēma vērsties Satversmes tiesā ar lūgumu ierosināt lietu un izvērtēt APK 114.2 panta atbilstību Konvencijai.
Tiesa nosprieda atzīt Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 114.2 panta pirmās daļas vārdkopu „par vienas personas vai vairāku personu pārvadāšanu no ārvalstīm uz Latvijas Republiku, ja minētajām personām nav Latvijas Republikas valsts robežas šķērsošanai derīgu ceļošanas dokumentu un ja to veicis pārvadātājs ar jūras transportu” laikā no šīs normas pieņemšanas brīža līdz 2004. gada 1. maijam par neatbilstošu 1965. gada 9. aprīlī Londonā parakstītās Starptautiskās konvencijas par starptautiskās jūras satiksmes atvieglošanu 3.15. standartam un spēkā neesošu attiecībā uz to valstu pārvadātājiem, kas ir minētās konvencijas dalībvalstis.
Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −4,92 €
Work pack Nr. 1346327
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Pasažieru pārvadājumi. Jūras tiesības”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/859738

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register