Latvijā ir konstatēta situācija, ka virkni administratīvās atbildības jautājumu regulē dažādi nozaru likumi, nevis tikai Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss. Tas ir iemesls tam, ka administratīvās atbildības regulējumā pastāv vairākas problēmas, kuras ir pretrunā ar tiesību principiem.
Pirmajā darba daļā tiek definēta administratīvā atbildība, tā ir apskatīta kopumā ar citiem juridiskās atbildības veidiem, tiek apskatīti administratīvās atbildības principi, priekšnosacījumi un funkcijas, kā arī vispārēji apskatīts atbildības jēdziens, diferencēti juridiskās atbildības veidi.
Darba otrajā daļā tiek apskatīti administratīvās atbildības praktiskie jautājumi, kuri ir uzmanības vērti, jo sevī iekļauj daudz problēmu, kuras būtu jārisina, kā arī tiek analizēti administratīvās atbildības normatīvā regulējuma specifiski jautājumi un to faktiskās un tiesiskās sekas.
Darba mērķis ir izpētīt administratīvas atbildības jēdzienu un tiesiskās atbildības būtību vispār no tiesību zinātnes, socioloģijas, ētikas, tiesību filozofijas viedokļa, izmantojot salīdzinošo, deskriptīvo, dogmatisko un analītisko metodi.
Darba uzdevumi ir nosaukt un apskatīt tiesiskās atbildības veidus, analizēt administratīvās atbildības aspektus, principus, tās atšķirību no citiem tiesiskās atbildības veidiem, apskatīt problēmas administratīvās atbildības normatīvajā regulējumā, kā arī sniegt savu problēmas redzējumu un iespējamo risinājumu. Pētījuma gaitā autore izmanto avotus latviešu, angļu un krievu valodā un normatīvos aktus.…