Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
4,49
You save:
0,49 (11%)
Discounted price*:
4,00
Purchase
Add to Wish List
ID number:637488
Author:
Evaluation:
Published: 23.03.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 13 units
References: Used
Time period viewed: 2009.g. - 2009.g.
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
1.  Ievads    3
2.  Darba drošības tiesiskais regulējums Eiropas Savienībā    4
3.  Eiropas Savienības direktīvas un tām atbilstošie Latvijas Republikas tiesību akti    15
4.  Secinājumi    20
5.  Izmantotā literatūra    21
Extract

Darba apstākļu uzlabošana ir vajadzīga pilnīgi visiem — to nosaka gan ekonomiski, gan cilvēciski apsvērumi. 
Izveidot vairāk kvalitatīvu darba vietu: tāds ir viens no ES sociālās politikas galvenajiem mērķiem. Droša un veselībai nekaitējoša darba vide ir viens no darba kvalitātes priekšnoteikumiem. 
Drošība un veselības aizsardzība darbā pašlaik ir viena no visnozīmīgākajām sociālās politikas jomām, kur Eiropas Savienībā gūti lieli panākumi. ES rīcībai, gādājot par drošību un veselības aizsardzību darbā, ir savs juridiskais pamats — EK līguma 137. pants. Par darba ņēmēju drošību un veselības aizsardzību sāka rūpēties jau 1952. gadā, Eiropas Ogļu un tērauda kopienas ērā. Kopš tā laika ir pieņemts pamatīgs tiesību aktu kopums, kas ietver maksimāli daudz risku pēc iespējas mazākā skaitā noteikumu. Īpaši atzīmējama ir 1989. gada 12. Jūnija Direktīva Nr. 89/391 par pasākumiem, kas ieviešami, lai uzlabotu darba ņēmēju drošību un veselības aizsardzību darbā. Direktīva tika pieņemta, pamatojoties uz EK līguma 138. pantu, un to attiecināja uz visām tautsaimniecības nozarēm un sektoriem. Direktīva pieprasa no darba devējiem nodrošināt darbinieku veselības aizsardzību un drošību visos ar darba attiecībām saistītos aspektos. Īpaši tiek prasīts, lai profesionālās apmācības gaitā sevišķa uzmanība tiktu pievērsta darba drošības jautājumiem. Raksturīgi, ka Kopiena šajā direktīvā, tāpat kā citos sociālo politiku regulējošos aktos, nepieprasa sociālās politikas normu nivelēšanu dalībvalstīs, traktējot direktīvā ietvertās normas kā nepieciešamo minimumu, kas neietekmē tās dalībvalstu normas, kuras ir labvēlīgākas attiecībā uz darbinieku aizsardzību. Attīstot šīs bāzes direktīvas principus ir pieņemtas vairākas tā sauktās meitas direktīvas, kas regulē sevišķus risku novēršanas pasākumus darbavietās. Piemēram izdotas direktīvas par minimālām drošības un veselības aizsardzības prasībām darbavietām, darba iekārtām un darbiniekiem, par īpašām drošības un veselības aizsardzības prasībām darbiniekiem, kas cilā smagas kravas, strādā ar displeju ekrāniem, nonāk saskarē ar kancerogēnām, ķīmiski un bioloģiski aktīvām vielām, troksni, strādā pagaidu vai pārvietojamo konstrukciju vietās, par brīdinošām zīmēm darbavietās, par īpašām drošības un veselības aizsardzības prasībām kalnrūpniecībā nodarbinātajiem virszemes un apakšzemes darbos. Bez tam ir izdotas direktīvas, kas regulē darba drošības un veselības aizsardzības pasākumus nodarbinātajiem uz kuģiem, par drošības prasībām mašīnām un iekārtām.…

Author's comment
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Darba drošības tiesiskais regulējums Eiropas Savienībā”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/637488

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register