Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ

Great deal: today with a discount!

Regular price:
6,49
You save:
0,84 (13%)
Discounted price*:
5,65
Purchase
Add to Wish List
ID number:521742
Author:
Evaluation:
Published: 06.09.2005.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: n/a
References: Not used
Extract

1.Administratīvā procesa jēdziens.
Administratīvā procesa tiesības – kārtība, kā, izejot admonistratīvā procesa stadijas, var panākt materiālo tiesību normu pilnīgu īstenošanu, tās ir tiesības, kas nosaka administratīvās lietas virzību.
Administratīvā procesa tiesības kā zinātne ir teorētisko zināšānu kopums par administratīvo tiesību subjektiem, viņu kompetenci, darbības kārtību, par administratīvās lietas izspriešanu un arī lēmumu uzrakstīšanas un kontroles kārtību. Administratīvā procesa tiesības kalpo par ivformācijas bāzi administratīvi procesuālo normu formulēšanai.
Administratīvajiem procesiem piemīt ne tikai visas juridisko procesu pazīmes, bet arī īpatnības: tā ir mērķtiecīga valsts izpildvaras subjektu darbība; valsts administrācijas darbība ir vērsta uz konkrētu, tai uzticētu lietu izlemšanu saskaņā ar likumiem; valsts administrācijas darbību pilnīgi, detalizēti, precīzi regulē administratīvās tiesības – precīzāk – to administratīvi procesuālās normas; administratīvie procesi parasti ir vienkāršāki no procedūras viedokļa. Lietas var izskatīt rakstiski vai mutiski.
Ar administratīvoprocesu visbiežāk lietotā nozīmē saprot administratīvo aktu izdošanas, apstrīdēšanas un pārsūdzēšanas kārtību.

2.Administratīvā procesa būtība un veidi.
Administratīvā procesa tiesības nosaka, kā valsts pārvalde konkrētā gadījumā drīkst rīkoties pret indivīdu un kādas ir indivīda tiesības neatkarīgā tiesā pārbaudīt šīs rīcības tiesiskumu.
Administratīvajam procesam jānodrošina materiālo administratīvo tiesību normu pielietošana valsts pārvaldes sfērā, lai sasniegtu noteiktus juridiskus rezultātus.
Administratīvā procesa tiesības sastāv no trijiem blokiem: Teorētiskais bloks Viedokļi, doktrīnas Normatīvais bloks Spēkā esošie normatīvie akti (spēkā esošie tiesību avoti), citi tiesību avoti ( LR Satversmes tiesas spriedumi kā tiesību avots). Praktiskais bloks Informācija par tiesību aktu realizāciju; šajā blokā veidojas viedokļi. Lai mainītu doktrīnas viedokli, nepieciešami grozījumi tiesību aktos. Radās koncepcija. Tā ir pamatā likumprojēktiem vai noteikumu projektiem.
Administratīvā procesa tiesības nosaka administratīvās lietas virzību.
Aplūkojot administratīvo procesu no no struktūras viedokļa, izšķir divas izpausmes: tas ir ārējs process, kas noris starp iestādi, kura apveltīta ar noteiktām publiskas varas pilnvarām, un fizisko vai privāto tiesību juridisko personu; administratīvā procesa izpausme ir iekšējs process, kas notiek, starp iestādēm risinot piekritības jautājumus, ievācot ziņas utml.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,25 €
Work pack Nr. 1208188
Load more similar papers

Send to email

Your name:

Enter an email address where the link will be sent:

Hi!
{Your name} suggests you to check out this Atlants.lv paper on „Administratīvā procesa eksāmena atbildes uz 46 jautājumiem”.

Link to paper:
https://eng.atlants.lv/w/521742

Send

Email has been sent

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook
Twitter

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register