Add Papers Marked0
Paper checked off!

Marked works

Viewed0

Viewed works

Shopping Cart0
Paper added to shopping cart!

Shopping Cart

Register Now

internet library
Atlants.lv library
FAQ
4,99 € Add to cart
Add to Wish List
Want cheaper?
ID number:165185
Author:
Evaluation:
Published: 26.11.2009.
Language: Latvian
Level: College/University
Literature: 18 units
References: Used
Table of contents
Nr. Chapter  Page.
  Ievads    3
2.  Administratīvais process bāriņtiesā    7
2.1.  Administratīvās lietas ierosināšana bāriņtiesā    9
2.2.  Dokumentu aprite, administratīvo lietu sagatavošana izskatīšanai    10
2.3.  Bāriņtiesas sēde un lēmuma pieņemšana    11
3.  Administratīvā akta - bāriņtiesas lēmuma izstrāde un izdošana    14
3.1.  Administratīvā akta jēdziens, bāriņtiesas lēmuma forma un sastāvdaļas    15
3.2.  Administratīvā akta izdošana    18
4.  Bāriņtiesas izdotā administratīvā akta apstrīdēšana un pārsūdzēšana    20
5.  Institūciju informēšana par bāriņtiesā pieņemtajiem lēmumiem    21
6.  Bāriņtiesa kā administratīvā procesa dalībnieks    24
  Secinājumi un priekšlikumi    27
  Izmantotās literatūras un avotu saraksts    30
Extract

Uz doto brīdi jau apritējuši divpadsmit gadi, kopš Latvijā atsāka darbu atjaunotās bāriņtiesas (līdz 2007.gada 1.janvārim arī pagasttiesas) – aizbildnības un aizgādības iestādes, kam Latvijā ir sena vēsture.
1996.gada 18.decembrī spēkā stājās likums „Par bāriņtiesām un pagasttiesām”, kas tajā brīdī un līdz 2007.gada 1.janvārim, noteica bāriņtiesu un pagasttiesu kompetenci, uzdevumus, funkcijas un pamatdarbības noteikumus. Laikam ejot, pilnveidojoties likumdošanai, mainoties sabiedrībai un tās procesiem, iepriekšējo desmit gadu periodā, radās nepieciešamība un vajadzība pēc likumdošanas pilnveidošanas, arī bērnu un citu rīcībnespējīgo personu tiesisko un mantisko interešu nodrošināšanā. 2006.gada 22.jūnijā Latvijas Republikas Saeimā tika pieņemts un 2007.gada 1.janvārī stājies spēkā „Bāriņtiesu likums”. Līdz ar šī likuma spēkā stāšanos notika arī būtiskas izmaiņas bāriņtiesu un pagasttiesu darbībā, jo pagasttiesas, saskaņā ar šī likuma pārejas noteikumu 5. punktu, tika pārdēvētas par bāriņtiesām, un saskaņā pārejas noteikumu 1.punktu, spēku zaudēja likums „Par bāriņtiesām un pagasttiesām” 1.
Bāriņtiesu likuma 2.panta pirmajā daļā ir noteikts, ka bāriņtiesa ir novada, pilsētas vai pagasta pašvaldības izveidota aizbildnības un aizgādnības iestāde.2 Būtiska lomu bāriņtiesas, kā iestādes darbā, ir arī tādai tiesību nozarei kā administratīvās tiesības. Neskatoties uz to, ka administratīvo tiesību aizsākumi vēsturiski meklējami Latvijas pirmās neatkarības periodā, modernās administratīvās tiesības Latvijā ir samērā jauna tiesību nozare. Demokrātiskā valstī par vienu no prasībām tiek izvirzīta pamatota nepieciešamība pēc efektīva un likumu pamatota administratīvā procesa. Latvija atbilstoši Latvijas Republikas Satversmei darbojas valsts dalīšanas princips, kur nozīmīga vieta ir iedalīta izpildvarai, tai skaitā valsts pārvaldei. Lai iestāde varētu īstenot tai ar normatīvajiem aktiem deleģētos pienākumus Latvijā kopš 2004.g. 1.februāra darbojas Administratīvā procesa likums, kura centrālais jēdziens ir administratīvais akts. Administratīvā procesa likums nosaka, kādā veidā darbojas kādas konkrētas tiesiskas attiecības starp valsti (tai skaitā arī bāriņtiesu) no vienas puses un indivīdu no otras. Administratīvais akts ir centrālais valsts pārvaldes instruments, pastāv arī citas valsts pārvaldes darbības formas, kā iestādes faktiskā rīcība, publisko tiesību līgumi un citas. Administratīvais akts ir sasaistes elements starp materiālajām un procesuālajām tiesību normām.
Arī bāriņtiesas kā iestādes darbā ir svarīgi ievērot gan materiālo tiesiskumu - materiālo tiesību normu pareiza izvēle, interpretācija un piemērošana konkrētā gadījumā, gan procesuālo tiesiskumu – ietver piekritības, procesuālo normu un formas prasības. Arī bāriņtiesas izdotā lēmuma, jeb administratīvā akta tiesiskums atkarīgs no materiālo tiesību un procesuālo tiesību ievērošanas.…

Author's comment
Work pack:
GREAT DEAL buying in a pack your savings −6,98 €
Work pack Nr. 1121244
Load more similar papers

Atlants

Choose Authorization Method

Email & Password

Email & Password

Wrong e-mail adress or password!
Log In

Forgot your password?

Draugiem.pase
Facebook

Not registered yet?

Register and redeem free papers!

To receive free papers from Atlants.com it is necessary to register. It's quick and will only take a few seconds.

If you have already registered, simply to access the free content.

Cancel Register